Poznáš to. Všetko sa zdá byť úplne v poriadku a zrazu, akoby sa roztrhlo vrece problémov. A ty so svojím perfektným životom nevieš, čo skôr. Buum. Zlé známky, hádky s rodičmi či priateľmi, cítiš sa ako opustená. Všetci ti hovoria, že bude lepšie. Lenže kedy?

Prečítajte si rozhovor s mojimi 5 najbližšími, ktorým som položila tú istú otazku a verím, že ich odpovede pochopíš a bude ti lepšie..

macro-1854102_960_720

Prečo sa mi v živote nedarí tak, ako by som chcela?

foto:pixabay.com

Mamina: „Vieš, anjelik, všetko je to len o uhle pohľadu. Možno si myslíš, že celý svet je proti tebe. Nemysli si to. Tí najdôležitejší budú pri tebe, aj keby si pokazila všetko. Je to len zlé obdobie. Začni si veriť. Keď niečo chceš, choď za tým. Bude veľa prekážok, lenže si silná, zvládneš to. Vždy tu budem pre teba – v dobrom aj v zlom. Spolu zvládneme všetko. Lenže je to tvoj život a ja nemôžem zaň rozhodovať. Nemôžem ti hovoriť toto urob, to je správne. Sľubujem, že ťa budem podporovať vo všetkom, čo robíš. Ľúbim ťa. To si zapamätaj, dobre?

Sestra: „Život je už raz taký. Raz si hore, raz dole. Ale keď si nájdeš ten zlatý bod, tú hladinu medzi tým, bude dobre. Bola som presne ako ty. Myslela som si, že všetko ide proti mne, že nikomu na mne nezáleží. Nevedela som ako ďalej. Začala som robiť veci, ktoré som neskôr oľutovala. Nikto sa nevedel vžiť do mojej situácie. Stratená v svete plného zla.  Nesmieš nikomu dovoliť, aby sa tešil z tvojho utrpenia. O to ľuďom ide. Urobia všetko preto, len aby ťa uvideli na dne. Začni myslieť pozitívne. Viac sa usmievaj. Netráp sa nad maličkosťami.  A obrovská rada pre teba. Nechaj minulosť minulosťou. Čo bolo, bolo. Už to nevrátiš.“large

foto:weheartit.com

 

Starká: „Len preto, že nie všetko ide podľa predstáv neznamená, že máš zlý život. Áno, život je nespravodlivý. Ale všetko závisí od teba. Máš toho toľko pred sebou. Si len na začiatku. Od malička si ma fascinovala. Bola si úplne iná ako ostatné deti v tvojom veku. Verila si na šťastné konce, ale odsudzovala si princezné. Prečo? Nikdy si nechcela byť ako oni. Chcela si žiť podľa seba a získať všetko svojimi rukami.  Ani si nevieš predstaviť, akú silu si mi dodala, keď mal život pre mňa ďalšie skúšky. Chytila si ma za moju ruku a usmiala si sa so slovami : „Starká, je to len život. Nepanikár.“ Bola si moja motivácia a ja ti verím. Zvládneme to, spolu!

 

Bratranec (8 ročný!) : „Vy dospeláci ste strašní. Ste nervózni, keď sa vám niečo pokazí. Prečo? Veď sa svet nezrúti. Je to iné ako lego. Ten je aj s návodom. Vy si ten návod vytvárate sami. A aj keď nenájdeš tú správnu súčiastku, tak nájdeš inú alebo hľadaj znova. Musíš to lego stavať s kľudom a všetko pôjde ako má.“

lego-1629073_960_720

foto:pixabay.com

Kamarátka: „Veľakrát si veci predstavuješ inak, ako by si si mala. Podľa mňa sa stačí pozrieť na veci alebo život kúsok optimistickejšie a povedať si, že môže byť aj lepšie a neuvažovať nad vecami, že to proste nejde. Ty si naše slniečko, ale keď ťa niečo zraní, tak ťa to poznačí – až veľmi. Aj keď vieš, že všetko zlé je na niečo dobré, a tak to ide aj v živote. Je mnoho období, kedy ti je najhoršie, ale zase sú aj tie dobré, ktoré ťa posúvajú dopredu. A čo tým chcem vlastne povedať? Ak sa budeš na všetko čo sa okolo teba deje pozerať pozitívnejšie a aj reálnejšie, tak sa ti bude viac dariť. Pretože so zdravím rozumom a šťastným srdiečkom sa ľudom viac darí.

ĎAKUJEM MOJEJ ÚŽASNEJ RODINE! 

cover foto:weheartit.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife