Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Aj v dnešnom svete plnom inteligentných ľudí a hlavne žien, sa stretávam s tým, že nie som dosť. Stretávam sa s rôznymi pokrikmi a slovami, ktoré ma bolia, pretože ide o mňa a moje telo. O čo teda vlastne ide, čo je to body shaming a ako proti nemu bojovať?

Body Shaming je pojem označujúci cudzie vyjadrenie na tvoje telo. Prečo o tom teda píšem? Pretože ide o názor, ktorý nie je milý a úctivý, práve naopak. Body shaming je čoraz častejší, hlavne vďaka Instagramu a sociálnym sieťam, kde môže vyjadriť názor naozaj ktokoľvek, bez ohľadu na to, čo napíše a ako veľmi tým ublíži.

Určite si sa stretla s tým, že si kráčala po ulici a nebolo ti príjemné, keď na teba niekto pokrikoval. Určite si sa stretla aj s tým, že si niekto jednoducho neodpustil poznámku k tomu, ako vyzeráš, čo máš oblečené alebo len jednoducho nedokázal odvrátiť pohľad. Poznámka typu “neobliekaj si sukňu, pretože tvoje nohy v nej vyzerajú strašne”, je presne tak úbohá, ako človek, ktorý ju vyslovil.

Sociálne siete. Myslím, že tam je veľký problém. Urážlivý komentár v tebe zanechá pocit menejcennosti. Pozeráme si fotky a videá známych celebrít a naozaj nedokážeme pochopiť, ako dokážu vyzerať tak dobre. Ja ti to poviem … filtre!

Samozrejme, niektoré cvičia, starajú sa o seba, no nedokonalosti pleti má určite aj tá modelka z Instagramu. A je to v poriadku. Aj ona je len človek, je žena, ktorá má svoje nedokonalosti, no to ešte neznamená, že je menej.

Ako bojovať proti niečomu takému? Hlavne sa miluj. Miluj sa taká, aká si a nevšímaj si také poznámky, i keď občas nesmierne bolia, no sama vieš, že máš svoju hodnotu, ktorú nemeria cudzí človek s takýmto názorom. Snaž sa byť milá na iné ženy a pomôž im k tomu, aby sa našli. Napíš o tom post na Instagram a oslov ľudí. Treba o tom rozprávať, pretože sebaláska je dôležitá, no body shaming nepomáha jej rastu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty