Dara Rolins a Pavel Nedvěd

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Dara Rolins a jej partner môžu byť v napätí až do konca marca. Vtedy sa má totiž oficiálne rozhodnúť o treste Pavla Nedvěda, exfutbalistu a bývalého viceprezidenta Juventusu. Podľa portálu Blesk mu hrozí až 8 rokov vo väzení. 

V januári dostal predbežný trest

Takmer presne pred rokom sa zistilo, že bývalý český futbalista a funkcionár športového klubu Juventus Turín je namočený vo veľkom probléme. On a jeho kolegovia sú podozriví z údajného falšovania účtovníctva. Týka sa to prestupov futbalistov, z ktorých si vraj brali protizákonne prémie.

Pavel Nedvěd na jeseň skončil vo funkcii viceprezidenta futbalového klubu a v januári tohto roka sme sa dozvedeli, aký dostal predbežný trest.

Dara, Pavel a Lola
zdroj: Instagram/dararolins_vermi

„Juventusu odpočítali 15 bodov za to, že nafúkol hodnoty pri prestupoch hráčov a klamal finančným úradom v snahe ušetriť peniaze. Finančný prokurátor uznal Juventus vinným z viacerých finančných priestupkov, ktoré klubu ušetrili zhruba 90 miliónov eur na platoch hráčov,“ znel trest pre klub, zatiaľ čo Darin partner dostal 8-mesačný zákaz pôsobenia vo futbale.

Dara Rolins môže na pár rokov prísť o partnera

Tam sa to však neskončilo. Na konci marca čaká Nedvěda ďalší súd. Počas tohto predbežného výsluchu sa rozhodne o tom, či bude vôbec vznesená obžaloba a následne zahájený súdny proces. Ak sa to stane, českému futbalistovi hrozí až 8 rokov vo väzení.

Dara Rolins a Pavel Nedvěd
zdroj: Instagram/dararolins_vermi

Za falšovanie účtovníctva páchateľovi hrozí 3 až 8 rokov. Za falošné fakturácie 18 mesiacov až 6 rokov, za previnenie nepravdivého vyhlásenia o transakciách od jedného roka do šiestich. Za podvodné prehlásenia môže Nedvěd dostať 2 až 4,5 roka a za marenie činnosti dozorných orgánov od jedného do štyroch rokov.

Zdroj: Blesk.cz

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News