instagram/remembermemovie/thevow

Všetky dobre poznáme tie romantické filmy plné klišé. Dvaja ľudia sa do seba zamilujú, do cesty im príde prekážka, ktorú prekonajú a žijú spolu šťastne, až kým nepomrú. Lenže v skutočnom živote nie sú vzťahy iba o tom krásnom. Mnohé poznačia udalosti, na ktoré sa nedá pripraviť.

Práve o takýchto filmoch, ktoré ukazujú aj bolestivú stránku lásky, je náš výber. Priprav si vreckovky, nasledujúce snímky ti zlomia srdce a zalejú oči slzami.

The Vow

Tento film je inšpirovaný skutočnou udalosťou, o to viac si po ňom budeš vážiť každú chvíľu so svojou láskou. V hlavných úlohách si tu zahrali Rachel McAdams a Channing Tatum pár, ktorý je pre seba ako stvorený. Dopĺňajú sa, milujú sa, smejú sa, vzali sa a potom prišla tvrdá rana.

Ona stratí pamäť a vráti sa myšlienkami späť o niekoľko rokov. Do čias, kedy svojho manžela ešte nepoznala a tak nevie, že ho miluje, a aký život spolu majú. On sa teda pokúsi pomôcť jej spomenúť si a robí všetko preto, aby sa do neho zamilovala znova. Lenže, všetko nejde tak, ako by chcel.

P.S.: I Love You

Gerard Butler a Hilary Swank ako Gerry a Holly, milujúca sa dvojica, ktorá, aj keď má problémy, vie, že láska je silnejšia. No nie viac, ako smrť, ktorá Holly vezme jej manžela. Zarmútená žena prestáva žiť a nevie sa vyrovnať s tým, že Gerry odišiel. No jedného dňa začne dostávať listy s rôznymi úlohami, ktoré pre ňu ešte pred smrťou pripravil jej drahý. Vedel, že jej bude musieť pomôcť, aby sa znova začala usmievať.

A Walk to Remember

Toto je jeden z najsmutnejších romantických filmov všetkých čias. Hlavnou témou je tu láska dvoch mladých ľudí, ktorých, zdá sa, nič nespája, pretože žijú úplne odlišné životy. Konzervatívna a slušne vychovaná dcéra pastora, ktorú stvárňuje mladá Mandy Moore, sa spojí s problémovým spolužiakom, ktorého si zahral Shane West.

Obaja majú svoje dôvody na to, aby spolu trávili čas, no zistia, že ich city sú silnejšie. Avšak, mladá Jamie má rakovinu, ktorá im obom zmení život.

Me Before You

Film nakrútený podľa rovnomenného knižného bestselleru, ktorý pozná snáď každá romantická duša. Krásna Emilia Clarke tu hrá svojskú opatrovateľku ešte svojskejšieho boháča, s ktorým sa osud nemaznal. Opäť sa tu stretnú 2 rozdielne svety, ktoré zistia, že láska môže číhať kdekoľvek. No aj to, že nie všetko má šťastný koniec.

The Fault In Our Stars

Dvaja mladí ľudia, ktorí namiesto toho, aby si naplno užívali život ako ich rovesníci, bojujú so zákernými chorobami, ktoré ich postrehli. No aj v tých najhorších časoch sa vždy nájde miesto pre lásku a hľadanie toho pozitívneho.

Remember Me

Vo filme Nezabudni na mňa, si zahral Robert Pattison mladého rebela, ktorému do života vstúpilo dievča, ktoré z neho začalo robiť naozaj lepšieho človeka. Ich láska a šťastné chvíle však netrvajú dlho a na povrch vyplávajú veci, ktoré sa s nimi poriadne zahrajú.

Blue Valentine

Dvaja ľudia, ktorí sú už rodičmi, si potrebujú spomenúť na to, ako to bolo skôr, než sa ich láska zrútila z kopca. Film sa odohráva vo viacerých časových rovinách, ktoré ukazujú fázy ich vzťahu. Tak, ako to v reálnom živote chodí – tie dobré, ale aj tie zlé. V hlavných úlohách sa Ryan Gosling a Michelle Williams snažia zachrániť rozpadajúce sa manželstvo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating