Veľa zlých dní končí pri romantických filmoch, s vínom, macíkom na utieranie sĺz a veľkým vedrom zmrzliny. Prečo sa však utápať v problémoch a ľutovať sa? Si silná, krásna žena, ktorá môže dokázať všetko, čo si zmyslí. Stačí nakopnúť svoje sebavedomie a hlavne sa ani pri tej najmenšej chybe nevzdávať.

Zaužívaný stereotyp, ktorí nás drží v hrsti, nám neustále ukazuje mužov ako silnejších jedincov. Oni boli odjakživa tí dôležitejší, lepšie platení a citovo stabilnejší. Avšak tento názor už takou úplnou pravdou nie je, pretože aj ty môžeš byť silná, cieľavedomá a kreatívna.

Pozri na mnohé ženy, ktoré to v živote dotiahli pomerne vysoko. Ukážme tomuto predpotopnému názoru mnohých mužov, že sa mýlia. Pusti si pesničky Womenpower alebo filmy, ktoré ti odporúčam, a zistíš, že môžeš byť čímkoľvek, čím chceš.

Tieto filmy dokazujú, aké sú ženy dôležité, silné a nezávislé. Máme svoje práva, sme sebestačné, odvážne, nebojácne, a bohužiaľ, niekedy musíme toho znášať oveľa viac ako muži.

1. Malé ženy

Rodinu po odchode otca do občianskej vojny sužuje chudoba. Ženské protagonistky však nebojujú len o prežitie, ale aj o zachovanie sebalásky, optimizmu v ťažkých chvíľach, pričom všetky spoločne dúfajú v lepšiu budúcnosť. Tieto ženy nie sú len tak hocijaké. Každá z nich je špecifická, krásna a odvážna, čo ukazuje ich nesmierna cieľavedomosť. Odporúčam vidieť tento film už len kvôli utriedeniu si vlastných priorít.

2. Coco Chanel

Malé dievča, ktoré nemá nikoho iného len svoju sestru. Žije v sirotinci a jediné, na čo čaká, je vyslobodenie. Prešla si mnohými životnými obdobiami, no nakoniec zvíťazila a zapísala sa ako žena, ktorá nezmení len svet módy, ale aj vnímanie samotných žien.

3. Isn’t it romantic

Byť len obyčajnou rádovou zamestnankyňou vo firme nebol sen Natalie. Tá chce byť viditeľná a snaží sa, aby si ju konečne kolegovia všimli. Avšak, keď sa ju v metre pokúsia okradnúť, udrie sa do hlavy a dostane sa do bezvedomia. Nie však obyčajného.

Po prebudení sa ocitne vo svete, kde si ju každý všíma, v práci jej konečne nechajú priestor a jej život je jedna romantická komédia. Bude sa jej páčiť jej nové ja alebo sa bude chcieť vrátiť naspäť do svojho pôvodného života?

4. Someone great

Rozchod s priateľom, ktorý po dlhé roky tvoril súčasť tvojho života, a zrazu samé nové príležitosti. Nová práca, nové mesto a ty nevieš, čo ďalej. Krásny film o ženskej sile, o potrebe priateliek a hlavne poukázaní na to, že každá z nás by si mala ísť za svojimi snami.

5. Desperados

Dosť pokazený film, ktorý ti zo začiatku nebude dávať vôbec žiadny zmysel, ale keď sa hlbšie zamyslíš, áno, takéto väčšinou sme. Vymýšľame si v noci nezmyselné teórie, prečo nám muž neodpísal, snažíme sa vyzerať dokonalo aj keď sme väčšinou šialené, nenormálne a svojim spôsobom zlaté a krásne. Je dôležitejšie uvedomiť si svoju vlastnú hodnotu a až potom príde zaslúžený profit zo života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.