Filmy Čo s láskou a Veľký Gatsby
Instagram/bestofmemovie/great.gatsby.quotes

Filmy a seriály nám v mnohom dokážu zmeniť pohľad na život. Vďaka filmu Chatrč si možno začala veriť v Boha, alebo teda aspoň na to, že medzi nebom a zemou určite niečo musí byť. Existuje však množstvo ďalších snímok, ktoré by si mala vidieť ešte predtým, ako dovŕšiš 30 rokov. Ukážu ti, čo by si si v živote mala vážiť viac. 

Filmy, ktoré by si mala vidieť ešte pred tridsiatkou

Cez noc tridsiatničkou

Jenna oslavuje trináste narodeniny, no medzi rovesníkmi nie je veľmi obľúbená. Preto chce rýchlo vyrásť, byť krásna a úspešná. Z minúty na minútu sa jej to splní a musí si zvykať na život 30-ročnej ženy. Hlavnú úlohu v tomto filme hrá krásna bývala manželka Bena Afflecka – Jennifer Garner.

Aké ponaučenie z toho vyplýva? Mala by si si dávať pozor na to, čo si praješ, pretože sa to naozaj môže stať. Ak si však ešte tínedžerkou, užívaj si tieto nádherné časy, pretože po škole na teba čaká tvrdá realita, ktorá sa ti nemusí páčiť.

Navždy mladá

Fantasy, no pritom reálne stvárnený film, v ktorom hlavnú rolu hrá krásna Blake Lively, sa odohráva na začiatku 20. storočia. Adaline má autonehodu, vďaka čomu prestane starnúť. Všimne si to až po niekoľkých rokoch. Jej dcéra totiž rastie a starnutím predbehne ešte aj svoju matku.

Nikdy nie je neskoro začať si užívať život. Každý jeden deň preži tak, akoby mal byť tvoj posledný. Nie sme tu predsa navždy. Mnoho ľudí si ale práve to želá. Určite by si však nechcela vidieť, ako tvoji blízki okolo teba umierajú. Bolo by ti smutno, keby si sa životom musela predierať sama.

Na vine sú hviezdy

Tento film si už určite videla. A ak nie, tak ti ho v krátkosti predstavíme. 17-ročná Hazel má rakovinu a jej mame sa zdá, že kvôli tomu má depresie. Nestretáva sa totiž s ľuďmi a aj preto ju presvedčí, aby navštívila podpornú skupinu.

Hazel si tam nájde kamarátov a partnera Gusa. Strávia spolu niekoľko mesiacov, a aj keď si tínedžerka najprv myslela, že ona zomrie ako prvá, nakoniec pochová práve svojho priateľa.

Váž si svoje zdravie, kým ho máš a nepodceňuj ho. Je to to najdôležitejšie, čo v živote môžeš mať. Niektorí ľudia sa stretávajú so smrťou už v skorom veku, a preto by si si mala vážiť aj svojich blízkych. Nikdy totiž nevieš, kedy o nich môžeš prísť.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa na vine su hviezdy (@na_vine_su_hviezdy)

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife