Photo by Mollie Sivaram on Unsplash

Hľadáš tipy na nové filmy, ktoré by ťa mohli zaujať? Si na správnom mieste! Opäť sme pre teba vybrali niekoľko noviniek, ktoré si už môžeš pozrieť aj na Netflixe. Rozhodne stoja za pozretie. 

The Half of It

Romantický príbeh zo strednej školy nesmie v našom výbere chýbať. Vo filme The Half of It sa zoznámiš s nesmelou 17-ročnou bifľoškou Ellie, ktorá pomáha spolužiakovi – sympatickému športovcovi Paulovi, získať dievča, ktoré sa mu páči. Veci sa zamotajú vo chvíli, keď sa do krásnej Aster zamiluje aj samotná Ellie.

Becoming

Becoming je dokumentárny film o živote bývalej prvej dámy USA, Michelle Obamovej, ktorá je inšpiráciou mnohých žien. Vďaka tomuto filmu môžeš nahliadnúť do jej súkromia, a to aj vrátane osobných vzťahov. Zistíš, aká je Michelle dcéra, sestra, manželka, matka. Dokument bol natáčaný počas jej turné k rovnomennej knihe, ktorá sa stala svetovým bestsellerom.

18 presents

Film 18 presents je talianska životopisná dráma, ktorá zachytáva skutočnú udalosť. O slzy v očiach sa ti postará príbeh, v ktorom sa šťastne vydatá a tehotná Elisa dozvie, že má rakovinu. Svojej ešte nenarodenej dcére Anne preto pripraví 18 darčekov k narodeninám – jeden na každý rok, až kým nebude dospelá. Dostávať  každý rok darček od matky, ktorú Anna nepoznala, je však ťažké a na 18. narodeniny sa rozhodne, že žiaden nechce. Nešťastná nehoda ju ale vezme späť v čase, aby sa pozrela do tváre ženy, ktorá ju milovala skôr, ako sa narodila.

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Aj v tomto prípade ide o dokumentárny film, no pri tomto sa máš šancu aj zasmiať. Film s českým prekladom Halušky: Dobrodružství s psychedeliky ukazuje vtipné aj neuveriteľné príbehy, ktoré zažili rôzne celebrity po použití halucinogénnych látok. Príbehy dopĺňajú animované rekonštrukcie zážitkov, ktoré celé rozprávanie obzvláštňujú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife