Formy lásky

Láska je zložitá, avšak vyjadruje sa rôznymi spôsobmi. V kontexte vzťahov existuje mnoho rôznych foriem lásky, z ktorých každá má svoj vlastný jedinečný prejav. Poznáš všetky formy lásky? Aspoň jednu z týchto 5 si už určite zažila. 

Platonická láska

Spája sa nám s pubertou a dospievaním. Práve platonická forma lásky je založená na hlbokom priateľstve a vzájomnom rešpekte. Často sa vyznačuje silným emocionálnym spojením bez fyzickej príťažlivosti.

Romantická 

Táto forma lásky je charakteristická vášňou, intimitou a oddanosťou. Často sa spája s fyzickou príťažlivosťou a emocionálnym prepojením. Romantická láska je taká jednoduchá a krásna, že po nej túži každá žena.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Rodinná 

Rodinu si človek nevyberie, avšak mali by sme si ju vážiť, pretože je to to, čo nám ostane už do konca života. Tento druh lásky je založený na väzbách a zdieľanom zmysle pre zodpovednosť. Často sa prejavuje starostlivosťou, ochranou a podporou.

Priateľská láska

Ako už bolo spomenuté, nie každá z nás má to šťastie, že má dokonalú rodinu plnú lásky a starostlivosti. Avšak, ak človek nedostane „do vienka“ rodinu, zvyčajne to býva tak, že má aspoň úžasných priateľov. Priateľská forma lásky je založená na spoločných záujmoch a strávenom čase. Verné kamarátky nás nikdy neopustia.

kamarátky
zdroj: Pexels/Adrienn

Sebaláska

Ak by sa aj stalo, že by si nemala ani jednu z vyššie uvedených foriem lásky, nezabúdaj na to, že láska k sebe samej nesmie chýbať. Táto forma lásky musí byť založená na prijatí a oceňovaní samej seba. Maj sa rada taká, aká si a nikomu nedovoľ, aby ťa ponižoval či urážal.

Ak chceš niekoho milovať, najprv musíš mať rada samu seba. Chceš zistiť, ako je na tom tvoja sebaláska? Otestuj sa v našom kvíze TU a zisti, či sa máš skutočne rada alebo sa len klameš.

To, že nemáš partnera neznamená, že necítiš lásku. Formy lásky môžu byť rôzne, ako napríklad láska k zvieratám, láska k športu, láska k umeniu. Každý tento cit patrí medzi skutočné a výnimočné, preto mysli pozitívne a šír ho aj ďalej.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating