šťastný život

Komplikácie, ktoré so sebou prináša život, sú naozaj rôznorodé. Niektoré ťa poučia, niektoré ťa zničia a niektoré budú trvať tak dlho, že nadobudneš pocit, že sú nekonečné. A preto je veľmi dôležité, aby si sa ku každej vedela postaviť hrdo a s rozumom. Ak si však empatická duša, ktorá si na seba berie ťarchy aj iných ľudí, máš vážny problém, ktorý musíš riešiť, inak nikdy nebudeš šťastná.

Život, v ktorom ide všetko podľa plánov, asi tak ľahko nezískaš. Taký nemá nikto. Najťažšie osudy však majú ženy, ktoré sú až príliš empatické, lebo berú na seba problémy aj svojho okolia. A práve oni to môžu veľakrát zneužívať, nakoľko za nich musíš všetko riešiť.

Skôr, ako spadneš do tohto scenára, tak sa skús zamyslieť nad tým, či si takto úprimne šťastná. Ak nie, tak tieto 3 veci okamžite prestaň robiť.

Empatická žena má náročný život: 3 veci, ktoré musíš prestať robiť
zdroj: Pexels/Vera Arsic

3 veci, ktoré musíš prestať robiť pre šťastný život

Všetky ženy sa snažia byť vo vzťahu a ku svojmu okoliu milé a otvorené. Ale len tie, ktoré sú empatické pochopia bolesť, ktorá sa skrýva za týmito vecami. Pre lepší život ti môžu pomôcť aj mantry, o ktorých sa viac dozvieš, keď klikneš SEM.

Prežívaš cudzie pocity

Žena, ktorá je prehnane empatická, je skvelá kamarátka a bútľavá vŕba pre svoje okolie. Ak si ňou ty, tak určite máš veľa ľudí, ktorí ťa majú radi a cítia sa v tvojej blízkosti otvorene. Dokonca až tak, že zdieľaš ich myšlienky. A to je pre teba problém, nakoľko nie vždy sú pozitívne. To ťa potom ničí a tvoj vlastný život to tlačí do úzadia.

Pocity, ktoré ľudia prežívajú, sú rôzne a je v poriadku, keď sa im snažíš pomôcť počas ich radosti. No mala by si si uvedomiť, že tie starosti musíš prenechať na nich. Neťahaj si ich k sebe domov a nepremýšľaj nad nimi zbytočne, lebo sa zblázniš. Zničíš vlastné šance na šťastie kvôli tomu, že mal niekto iný smolu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife