instagram.com/emmadrobna

Slovenská speváčka Emma Drobná zverejnila videoklip k singlu Demons. Jeho ústredným prvkom je scénický tanec, ktorý mladá interpretka predvádza v páre celkom bez dablérky.

Klip nakrútili pod vedením režiséra Bohumila „Boya“ Dohnala v budove starej vodárne v bratislavskej Vrakuni. „Je to veľmi pekný a veľký priestor, ktorý nám poskytol veľa vizuálnych možností,“ pochválila si výber lokácie Drobná.

S nápadom poňať klip tanečne prišiel práve režisér. „Spočiatku si nebol istý, o aký tanec by presne išlo, ale potom sme oslovili choreografa a tanečníka Lacka Cmoreja, či by bol ochotný v klipe účinkovať a choreografiu napokon vymyslel on,“ priblížila speváčka. „Takisto ako všetci ostatní od režiséra cez kameramana až po osvetľovačov aj Lacko sa do svojej role vcítil a priniesol tam svoj pohľad na vec. Snažili sme sa, teda hlavne Lacko, do tanca pretaviť aj lásku aj hádku. Trošku ukázať tých démonov,“ poznamenala útla blondínka.

Špeciálne tanečné scény si vyžadovali pri príprave nakrúcania jeden deň navyše. „Aby s klipom bolo čo najmenej práce, rozhodli sme sa, že prvý deň tam pôjdeme len s kameramanom a režisérom. Nacvičili sme si choreografiu a režisér a kameraman si dopredu pripravili jednotlivé scény a tiež to, kde z akých uhlov sa čo bude natáčať. Tento prednatáčací deň nám dosť pomohol,“ uviedla speváčka.

Samotné nakrúcanie klipu napokon trvalo iba deň. „Bolo úplne super, že sme to stihli, keďže si neviem predstaviť stráviť v tom krásnom, ale veľmi chladnom priestore viac času. Bolo tam naozaj dosť zima. To bolo asi najťažšie, teda jediná náročná vec z celej výroby. Atmosféra počas celého dňa bola neskutočná. Všetci sme vedeli, že panika ani zhon ničomu nepomôžu, takže to tam bolo naozaj veľmi uvoľnené, ale profesionálne,“ zaspomínala si Emma, ktorej v jednom okamihu však predsa prebehol mráz po chrbte. „Asi najnepríjemnejší moment bol, keď jeden z osvetľovačov spadol do kamennej jamy, ktorá vedie stredom miestnosti. Celý čas som sa obávala, že do toho prázdna niekto stúpi a ublíži si. Našťastie sa mu nič vážne nestalo,“ podotkla.

Aktuálny singel Emmy Drobnej Demons je prvou ochutnávkou z jej pripravovaného štúdiového albumu, ktorý vyjde v roku 2020. Názov druhej nahrávky, ktorá sa rovnako ako Drobnej debut You Should Know rodí v bratislavskom štúdiu Creative Music House, zatiaľ nie je známy.

Pod skladbu Demons sa po hudobnej a producentskej stránke opäť podpísali Peter Graus a Tomáš Zubák. Pesnička, ktorá vyšla vo vydavateľstve Warner Music koncom septembra, je podľa speváčky o ľuďoch v našich životoch, ktorí v nás vedia vyvolať zlé myšlienky alebo pocity: „Je tak trošku aj o strachu z toho, že nám niekto blízky klame a tak trošku o tom, že často klameme aj samých seba. Pritom si stačí uvedomovať vlastnú hodnotu a nenechať sa nikým presvedčiť o opaku,“ uzavrela 25-ročná rodáčka z Nového Mesta nad Váhom.

 

Zdroj: SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News