pinterest.com

Ahoj pán D., B. či jednoducho neznámy,

zaslúžiš si moju lásku? Zaslúžim si ja tú tvoju? Občas nad tým premýšľam. Každý by mal žiť láskou. Láska je dôležitá pre naše bytie a každý by mal milovať a byť milovaný. Niekedy sa pýtame samých seba, či sme skutočne pripravené na lásku a či ju máme niekomu „zveriť“. Sme domýšľame, priveľmi skúmame a sme netrpezlivé. Chceme ju odovzdať a čakáme. Chceme ju späť, no musí byť takisto silná a nádherná. Inak sa necítime milované. Zaslúži si niekto, aby som ho milovala?

Zaslúži. Nikdy nehovor o svojich citoch ako o niečom, čo môžeš darovať hocikomu. Chráň si ich, pretože sa neskôr mnohokrát stáva, že sme sklamané, zničené a nechceme sa už nikdy zamilovať. Ak aj sa zamilujeme, vyžadujeme, aby ten druhý viac odovzdal a bol ten, ktorý srší láskou. Potom sa čudujeme, prečo sakra nám tie vzťahy zlyhávajú.

ef7be0dceadd81a7bfcd0763b0e35ec4 pinterest.com

Miluj tak, ako si to on zaslúži. Tak, ako sa k tebe správa. Ako on miluje. Nesebecky. Úprimne. Miluj ho preto a odovzdaj mu lásku, lebo ťa nazýva krásnou, pretože ti chce urobiť radosť a miluje ťa bez bez podmienok. Urob ho šťastným, ak ti odovzdá lásku.

Miluj ho, ak to tak cítiš. Miluj ho, ak si to zaslúži. Miluj vtedy, ak vieš, že tvoja láska bude prijatá nádherne. Miluj, ak vieš, že láska nie je len cit, ktorý hneď oslabne. Zaslúži si tvoju lásku, ak ťa robí lepším človekom. Zaslúži si tvoju lásku, ak ťa chváli za tvoje úspechy. Zaslúži si, aby si ho milovala, ak ťa podporuje v tvojich snoch. Zaslúži si tvoju lásku, ak sa stará o Vás dvoch. Zaslúži si tvoju lásku, ak chápe tvoje trápenia, starosti i nálady.

Niekedy si myslíme, že nikto si nezaslúži to, aby sme ho milovali. Hlúposť. Úprimná a čistá láska si zaslúži, aby bola prijatá. Nehrajme sa na nedostupné, ktoré nie sú ochotné v dnešnom svete „darovať“ niekomu svoju pozornosť či city. Nehrajme sa na tie, ktoré v dnešnú lásku nevedia.  Nehrajme sa na tie, ktoré hovoria, že láska už neexistuje.

Tak, ako si aj ty zaslúžiš lásku, takisto si niekto zaslúži i tú tvoju.

Ten pravý áno. Ten, kto miluje úprimne, áno. On. Možno nie dnes ani zajtra. Možno neskôr. Ale zaslúži.

 

Drahý pán Neznámy. Zaslúžiš si moju lásku.

Tak, ako ja si zaslúžim tú tvoju.

Už sa nesmierne teším, keď ju budem prijímať, ale i dávať.

S pozdravom tvoja K.

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating