Pixabay free photo from Pexels

Si sama. Pýtaš sa sama seba, prečo niekoho nemáš. A je ti to už niekedy trápne odpovedať na tie otázky, či niekoho máš, či už je v tvojom okolí niekto zaujímavý, alebo kedy už konečne mieniš svoj status zo slobodná zmeniť na zadaná.

Niektorí by ťa už najradšej videli kráčať k oltáru s kyticou v ruke. A možno aj ty sama. Ale skôr, ako sa znova zasnívaš, skús sa nad tým všetkým zamyslieť, prečo tomu tak je, a či to náhodou aj nie je správne. Možno len potrebuješ dospieť, možno treba zmeniť určité veci v sebe, alebo sa vysporiadať s niečím, čo ťa dlhodobo trápi.

Skúsila si sa zamyslieť nad tým, že sa môžeš naučiť veľa vecí, skúsiť nemožné alebo precestovať celý svet? Využiť slobodu na to, aby si si splnila nejaký svoj cieľ alebo spoznala sama seba, čo najviac?

1. Sme to, čo si priťahujeme

Všetko, čím sme, naše myšlienky, správanie, vlastnosti, to všetko sa pretavuje do vyžarovania. Určite si zažila ten moment, kedy si priťahovala len istý typ mužov. A nie práve tých vysnívaných. Boli to lúzri, sebci alebo príliš sebavedomí muži, ktorým išlo o vlastnú prestíž a uspokojenie viac, ako o teba. Sme to, čo si priťahujeme. To si zapamätaj. Chyba nie vždy býva v nich. Časť je aj v tebe.

Ak sa často vrháš do role obete, budeš priťahovať opak. A to sa ti páčiť veru nebude. Ak si príliš sebavedomá a viac ťa zaujíma tvoj odraz v zrkadle, ako pravé hodnoty, budeš si priťahovať rovnaké typy. A po čase zistíš, že ťa vlastne ani neľúbi, keď nie si tip-top upravená a nebeháš mu pred nosom vo vysokých podpätkoch a v minisukni.

Zmeň to a uvidíš, čo sa stane. Vtedy si ten správny nájde k tebe cestu.

2. Venuj sa sama sebe a vysporiadaj sa so všetkým, čo ťa ťaží

Byť sama je skvelý čas, aby si prišla na to, kto vlastne si a čo od života očakávaš. Je to čas, ktorý môžeš naplno venovať len a len sebe. Cestuj, spoznávaj, bav sa. Nikdy nebudeš mať takú príležitosť ako teraz. Pretože len k vyrovnanej duši sa pridá rovnaká.

Nie je nič krajšie, ako keď vieš, čo chceš, akým smerom sa musíš uberať a poznáš svoju hodnotu. A ver, či nie, to je najväčší ťahúň všetkých mužov. Niet nad to, keď majú vedľa seba seberovnú, krásnu a vyrovnanú ženu, ktorá nepotrebuje predstierať, že je niečo viac, ale je sama sebou.

3. Chyba je možno v tebe

Skúsila si sa zamyslieť aj nad svojím ,,zoznamom“? Hnedé oči, široký chrbát, vtipný, múdry, šikovný… Nikto nie je dokonalý, ani ty nie. Nemôžeš chodiť spávať so svojím zoznamom a dúfať, že raz takého nájdeš. Je dobré vedieť, čo chceš. Čo máš rada, čo dokážeš a nedokážeš tolerovať.

Poznať svoje hranice a predovšetkým svoju hodnotu. Zameraj sa viac na to, ako sa k tebe dotyčný správa. Nie, či má práve všetkých 10 atribútov z tvojho zoznamu. Dôležité je, či mu na tebe záleží, či chce vedieť ako sa máš, ako sa cítiš. Na tom záleží a len na tom sa dokáže vybudovať stabilný vzťah.

4. Ver v seba a maj sa rada

Ako ťa môže mať niekto rád, keď sa nemáš rada ani ty? Len sa pozeráš na seba do zrkadla a vadí ti polovica tvojej tváre a tvojho tela. Asi by ti tiež nebolo príjemné, keby ti chlap stále dokola tvrdil, že mu na ňom vadia jeho vlasy, zuby, tvár, že má krivý nos alebo, že zasa pribral. Určite nie. Nič nie je krajšie, ako tie nedokonalosti, ktoré si myslíš, že máš. Ver tomu, že práve tie z teba budú robiť dokonalú a krásnu ženu. Pretože rovnakosť je nudná.

Preto sa maj rada, taká aká si, a ver v seba a svoje schopnosti. Pochop sa, nájdi sa, a urči si hodnoty. Časom určite prídeš ako na to. A možno v tom čase, v ktorom práve budeš sama a slobodná. Pretože je to ten najlepší čas, aby si zistila, kto vlastne si. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating