Unsplash/Toa Heftiba

Strašiak každého vzťahu – nevera. Aj keď sa toho desíme asi najviac, niekedy sa medzi dvoch ľudí jednoducho vkradne. A z dvojice sa razom stáva ľúbostný trojuholník. Čo v takomto prípade robiť?

Ak ťa priateľ podvedie, máš pocit, že sa ti rúca celý svet. Nemusí ísť hneď o nový vzťah, ale len o krátkodobý skrat. Teda aspoň podľa jeho slov. Môžeš mu ale naozaj dôverovať? Dokážeš si predstaviť ešte život s niekým, kto ti bol neverný? 

Ide o otázku, na ktorú neexistuje správna odpoveď. Ty musíš cítiť, ako to je medzi vami. V prvom rade si musíš uvedomiť, prečo ťa podviedol. Nevera zväčša prichádza vtedy, keď vo vzťahu niečo nefunguje. Čo sa stalo medzi vami dvoma? Odcudzili ste sa, prestali ste spolu komunikovať, vytratila sa z vášho vzťahu láska a vášeň?

Nie vždy býva na chybe len samotný chlap, ktorý podviedol. Mohla si sa o to pričiniť aj ty sama. Možno si mu nedávala pocítiť, že ho ešte stále ľúbiš, neustále si ho kritizovala. Možností môže byť naozaj veľa. Takže je namieste otázka, čo bude s vami ďalej.

Ak obaja chcete, môžete sa pokúsiť o nápravu. Obaja si však musíte uvedomiť, že ste niečo robili zle. Na druhej strane možno budeš mať stále pochybnosti, či to neurobí znovu. Tieto obavy sú namieste, pretože nikto nedokáže predpovedať, čo sa stane.

Možno budete chvíľu naozaj šťastní, no časom opäť skĺznete do svojho stereotypu, ktorý bol vo vzťahu pred neverou. Dôležité je, aby ste sa o všetkom otvorene porozprávali. Odpustiť niekomu môžeš, ale zabudnúť nezabudneš. Je preto len a len na tebe, ako sa k takejto situácii postavíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating