Photo by Min An from Pexels

Make-up je krásna ženská záležitosť. Je istým druhom umenia, ale aj táto minca má svoje dve strany. Hoci je tvoja tvár kvôli skrášľovacím prostriedkom takmer dokonalá, pleť môže pod týmito vrstvami púdru a korektoru trpieť. Dovoľ jej dýchať. Aj ona potrebuje výrazný oddych. Podľa portálu The fox and she, Byrdie a The everygirl jej takto môžeš dať riadny detox.

Dbaj na to, čo dávaš svojmu telu

Možno sa ti často stáva, že nič nestíhaš, ani variť. Preto zrejme navštevuješ mnoho fastfoodov. Si spokojná, pretože si najedená, ale tvoja pleť kvôli tomu trpí. Aj keď je ten vyprážaný rezeň alebo obrovský hamburger neskutočne dobrý, vzdaj sa ho. Aspoň na chvíľu.

Urobíš tým sebe veľkú láskavosť a tvoja tvár bude hneď vyzerať lepšie. K detoxu pleti ti výrazne pomôžu jedlá, ktoré majú predovšetkým vysokú nutričnú hodnotu. Obohať svoj jedálniček o veľké množstvo zeleniny a ovocia.

Voda a iba voda

Áno, tie sladké nápoje dokážu byť skutočne dobré. Nehovoriac o tom, že ti môžu dodať energiu. Lenže toto nadmerné množstvo cukru nie je vždy potrebné. Keď chceš dopriať svojmu telu a pleti správny detox, snaž sa piť čo najviac vody.

Ak je to pre teba problematické, pridaj si k tomu plátok citróna, limetky, či mäty. Zároveň sa pokús, čo najviac predísť alkoholu a kofeínu. Možnože si niekedy potrebuješ vyraziť s kamoškou na pohárik vína, ale skús spraviť tentokrát výnimku.

Daj si na tom záležať

Je pekné, keď sa donútiš zmyť si make-up po celom dni. Ale nestačí to. Venuj sa svojej pleti. Rozmaznávaj ju. Keď chceš, aby sa zlepšila, dopraj si napríklad masáž tváre a daj si na čistení viac záležať. Mala by si z toho spraviť pravidelnú rutinu, ktorú budeš vykonávať dvakrát do dňa.

Na to, aby bol detox efektívny musíš brať do úvahy svoj typ pleti. To, čo použiješ na čistenie ráno, nemusíš využiť aj večer. Ak si s týmto nevieš dať rady a máš s tým veľké problémy, neboj sa obrátiť na odborníka.

Skús paru

Môžeš si pleť čistiť dvakrát do dňa, ale k tomu, aby sa ti skutočne uvoľnili póry potrebuješ aj paru. Nie je nutné, aby si hneď utekala do kozmetického salóna. Túto procedúru si vieš spraviť aj sama doma.

Daj zovrieť vodu v hrnci a nakloň sa nad ňu s uterákom na hlave na desať minút. Nechaj paru dotýkať sa tvojej tváre. Čistiace zložky tak lepšie preniknú do pórov a konečne sa môžeš zbaviť tej špiny, ktorá ti robila na tvári iba neplechu.

Zbav sa odumretých buniek

Túžiš po hladkej a bezchybnej pleti? Môže ti k tomu pomôcť špongia alebo iný prístroj určený na toto čistenie. Ich hlavnou funkciou je zbaviť ťa odumretých kožných buniek. Nie je to nič náročné. Stačí, keď budeš túto procedúru vykonávať párkrát do týždňa podľa potreby. Nezabudni to hlavne robiť jemne, aby si si zbytočne nepoškodila pleť.

Nechaj ju dýchať

Zrejme sa naozaj rada maľuješ, ale tvoja tvár si sama môže vypýtať oddych. Si krásna aj bez make-upu a určite dokážeš bez neho fungovať aspoň na jeden deň. Prípadne aj dlhšie. To je vlastne veľká výhoda tejto karantény. Môžeš ležať doma na gauči bez toho, aby si si lámala hlavu s dlhým odmaľovaním sa a tvoja pleť ti bude rovnako vďačná.

My ženy sa potrebujeme fintiť. To je pravda. Cítime sa tak viac žensky a pridáva nám to aj na sebavedomí, lenže musíme sa o svoju tvár poriadne starať. Je to proces, ktorý začína už len tým, čo jeme. Nemusíš sa teraz vo všetkom obmedzovať, ale skús si vytvoriť rutinu, vďaka ktorej dosiahneš svoje vytúžené výsledky.

Zdroj: The fox and she, Byrdie a The everygirl

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty