Smutná žena
Pexels/sobhan joodi

Všetko v živote má svoje výhody a nevýhody. Rovnako tak aj to, keď si single. Hoci sa teraz pretláčajú do popredia výhody toho, prečo je dobré byť single, v tomto článku sa dočítaš o tom, prečo sa z toho môžeš niekedy cítiť zle a nepovažuješ to za výhru.

Lebo už máš vek na to, aby si sa usadila

Prvým dôvodom, prečo sa cítiš zle, môže byť pribúdajúci vek. Je iné, keď si single v dvadsiatke, ako keď si single v tridsiatke. Ak si ešte nestihla tieto veci v oblasti lásky do tridsiatky, môžeš byť z toho v strese. Tvoja úzkosť z veku môže narastať dvakrát rýchlejšie, ak túžiš po deťoch a si bez partnera. Vtedy „byť single“ nepovažuješ za niečo úžasné.

Necítiš sa kvôli tomu dosť dobrá

Nehovorí sa o tom, no keď si single, nemusíš sa cítiť stále slobodne a mladistvo. Občas sa môžeš cítiť tak, že ťa nikto nemiluje, nie je s tebou niečo v poriadku, nie si pre ľudí dosť dobrá a žiadny muž o teba nemá záujem. Nemusí to byť hneď pravda, no keď si nezadaná dlhé roky, nezostáva ti nič iné, len si to myslieť.

Ryšavá žena so zatvorenými očami
zdroj: Pexels/Ozan Çulha

Vzťahy ostatných ťa stresujú

Kamarátky zo strednej plánujú svadbu, čakajú bábätká, zakladajú si rodiny, majú šťastné vzťahy. Len ty si zostala „na ocot“ a nikoho nemáš. Keď si single, môžeš mať zo vzťahov ostatných stres. V ich prítomnosti sa nemusíš cítiť dobre, pretože ti len pripomínajú, že majú niečo, čo tebe chýba.

Nevieš tráviť čas sama so sebou

Jednoducho povedané, máš nervy z toho, že nerobíš nič iné, len chodíš do práce a z práce. Nevieš so sebou tráviť čas, nudíš sa, nič ťa nebaví a nechce sa ti. Občas môžeš mať dokonca stavy, počas ktorých budeš zúfalo túžiť po partnerovi, lebo si budeš myslieť, že bez neho tvoj život nemá zmysel. Mala by si sa však naučiť, že tvoj život má hodnotu. Či už s partnerom alebo bez neho.

Pociťuješ nátlak zo strany rodiny

Otázky večne zvedavej rodiny nikdy nezmiznú. Ak nikoho nemáš, môžeš sa cítiť zle aj preto, že na teba rodina vyvíja nátlak. Otázky typu „A kedy budeš mať priateľa?“, „A kedy bude svadba?“, „A kedy budeš mať deti?“, vedia byť otravné. So žiadnou rodinou to nie je prechádzka ružovou záhradou, no keď si single, je to dvakrát ťažšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating