Princ Harry

Princ Harry je na očiach čoraz častejšie, aj keď sa vzdal kráľovských titulov a povinností. Zdá sa však, že neprežíva ani najlepšie obdobie. V utorok totiž prehral súdny spor s britskou vládou, ktorá mu odoprela ochranku počas pobytu v rodnom Anglicku. Informuje o tom Daily mail.

Pred dvoma týždňami sa tešil, že jeden súdny spor vyhráva a dokonca sa mu britský denník The Mirror verejne ospravedlnil za nezákonné zhromažďovanie informácií. Tento týždeň však okúsil prehru.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meghan & Harry (@dukeandduchessofsussexdaily)

Princ Harry nemôže mať ochranku

Princ a jeho manželka Meghan Markle prišli o nárok na ochranku v roku 2020, keď sa vzdali svojich kráľovských povinností a presťahovali sa do Ameriky. Tam majú vlastný súkromný bezpečnostný tím, no v Británii nie. Podľa slov Harryho, v rodnej krajine nemá dostatočné kompetencie či prístup k tajným službám v Anglicku, ktoré by sa postarali o bezpečnosť jeho rodiny.

Podľa Daily mail princ Harry od Najvyššieho súdu žiadal, aby preveril rozhodnutie, kvôli ktorému by mu malo byť dovolené platiť si za svoju bezpečnosť.

Keď mu pred troma rokmi povedali, že už nemá nárok na ochranu, Harry sa ponúkol, že za ňu zaplatí sám, no zamietli mu to. Práve toto rozhodnutie sa rozhodol napadnúť, pretože vraj na to nárok  . Situáciu prirovnal k futbalovým klubom, ktoré platia usporiadateľom, aby udržiavali poriadok na zápasoch. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meghan & Harry (@dukeandduchessofsussexdaily)

V rozhodnutí sudca odmietol princovi povolenie podať druhú výzvu z viacerých dôvodov. Šéfovia Metropolitnej polície súdu povedali, že ich dôstojníci nie sú „na prenájom“ pre bohatých a slávnych. Pričom tvrdili, že ak by Harrymu dovolili platiť za ochranku, ktorá by bola ozbrojená, vytvoril by sa tak „nepriateľský precedens“.

Zdroj: Daily mail

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News