pexels.com

Ďakujem, že si bol..

Od začiatku som si myslela, že bol ten pravý. To, že ho znova uvidím, ma každé ráno ťahalo z postele. To, že som videla na tvári jeho úsmev, mi vedelo zlepšiť náladu aj v ten najhorší deň. Počuť jeho hlas, ma vedelo vždy nakopnúť vpred.

A zrazu odišiel a ja som už videla svet iný, ako bol svet s ním. Bála som sa každého nového dňa. Bála som sa, že ho znova uvidím a neznesiem tú bolesť pri pohľade do jeho očí. Bála som sa žiť život, v ktorom on už naďalej nebude existovať. Bolel ma každý jeden nádych. Zanechal iba veľkú prázdnu dieru v mojom vnútri, ktorá sa po čase začala uzdravovať a meniť v jazvy.

Pochopila som veci, ktoré by som bez jeho odchodu nepochopila. Milovala som ho viac, ako on bol schopný milovať mňa. Už sa nechcem nikdy viac obetovať pre priemernú lásku. Stále som si túto vetu vravela a v hlave si prehrávala jeho odchod. Odchod bez jediného slova. Možno pravé to ma bolelo najviac, že mi nedokázal nič povedať. Ostal len úlomok zo mňa. Osoba s popálenými rukami. No potom, som sa zodvihla a stala sa silnejšou než hocikedy predtým. Tou, ktorá musela spadnúť až úplné na dno, aby sa vyškriabala naspäť.

Teraz tu stojím nová. Pri myšlienke na neho, mi už viac nepadajú z očí slzy, pri rozprávaní o ňom, sa mi už viac netrasie hlas. Zmizla všetka predstava o ňom. Z uší mi zmizli slová, ktoré mi vravel. Zmizli všetky otázky v mojej hlave. Pochopila som, že niekedy sa musíme fakt sklamať, popáliť a spadnúť na úplné dno svojich vlastných síl. Musíme prísť o osobu, ktorá pre nás znamená celý svet, aby sme našli niekoho, pre koho budeme my, ten najväčší poklad na svete. Niekoho, kto nás aj bez slov zoberie ku hviezdam. Nato sa oplatí čakať. Oplatí sa prejsť cez to všetko. Cez všetky klamstvá, všetky slzy a falošne lásky. Oplatí sa prejsť všetkým s nesprávnym človekom a neskôr stretnúť niekoho, ktorého srdce bude biť v rovnakom tempe ako to tvoje.

Dnes mu však ďakujem. V jazvách, ktoré vo mne zanechal bude stále zaznamenaný náš príbeh. V mojom srdci bude vždy zapísané jeho meno. Ďakujem, že bol a bude mojou dôležitou časťou života. Kúsok môjho srdca bude vždy patriť jemu. Aj napriek všetkému, bude vždy tvoriť moje nové, lepšie ja. Ďakujem za to, čo mi dal tým, že odišiel. Bez toho by som nedostala oveľa šťastnejší život…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating