Instagram.com/jamienkidd

Otvorená komunikácia vo vzťahu je jedným z hlavných bodov, ktorý sa zaľúbenci musia naučiť. Hovoriť k sebe úprimne, otvorene, pravdivo a hlavne nečakať, že partner ti bude čítať myšlienky. Do vzťahu sa totižto častokrát dostanú hádky, ktoré sú zapríčinené zlou komunikáciou. To môže prispieť aj k ukončeniu pravej lásky. 

Jazyk lásky je na začiatku vzťahu pomerne jednoduchý. Obaja sa snažíte vyhovieť tomu druhému, ustupujete, robíte kompromisy a ťažšie témy, či konverzácie odkladáte alebo odsúvate do zabudnutia. Avšak, v každom zdravom a dlhotrvajúcom vzťahu prídu na rad aj tie menej príjemné témy. Všetko sa totižto nedá zamiesť pod koberec. 

Ak chceš mať plnohodnotný vzťah, ktorý bude fungovať na láske a otvorenej pravdivej konverzácii, je potrebné dať zo seba preč rúško hanblivosti, ostýchavosti a povedať na rovinu, ako to cítiš. Nie len pekné a romantické slová, ktoré každého z nás hladia na duši, ale aj tie zlé, ktoré vás ako pár, ale aj jedinca posunú dopredu. 

Ak sa ti páči, keď si holí nohy, povedz mu to hneď a nechodievaj okolo horúcej kaše. Ak sa tvojmu partnerovi páčilo viac, keď si sa obliekala ako barbie aj napriek tomu, že teraz si zmenila štýl a viac sa ti páčia basic kúsky, kompromis je cesta, kedy v páre budú obidvaja šťastní. 

Láska totiž nie je len to prvotné zaľúbenie sa, kedy poletujú v bruchu motýle, cítiš vibrovanie v celom tele a tvoj partner je stelesnením toho, čo si si v snoch predstavovala. Láska je aj celoživotné učenie sa ako vychádzať, prispôsobovať sa a ako sa naučiť potlačiť svoje ego, hrdosť či strach z choroby a bolesti. Láska ťa naučí, že nie je dôležité len so všetkým súhlasiť, ale občas povedať nie. Pravda je vo vzťahu dôležitá rovnako ako pohladenie, pretože, ak nie si k svojmu partnerovi úprimná, váš vzťah nemôže byť založený na dokonalom splynutí a dôvere. 

Komunikácia vyrieši všetky vaše problémy. Začnite sa spolu rozprávať bez kriku a sĺz, ľahostajnosti a vysokého ega alebo hrdosti, ktorá len spôsobí ďalšie problémy – tie nechajte vo vedľajšej izbe. Sadnite si a rozprávajte sa, o svojich pocitoch, problémoch, čo máte radi, čo sa vám na tom druhom nepáči, čo chcete zmeniť, čo by ste chceli pridať.

Ak odpoviete na tieto otázky pravdivo a naučíte sa komunikovať bez zbytočných scén a stien, ktoré bránia povedať to, čo si naozaj myslíš, vtedy bude váš vzťah na tej najlepšej ceste k doživotnej láske. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating