Cvičenie s výsledkami

Ak si sa rozhodla schudnúť alebo chceš iba začať žiť zdravšie či cítiť sa fit, pravdepodobne si do svojho života zaradila aj cvičenie. Či už si si vybrala posilňovňu alebo cvičíš doma, je len a len na tebe. Určite však nechceš len bezhlavé cvičenie, ale láka ťa skôr cvičenie s výsledkami.

Strávila si už v posilňovni nejaký ten čas, ale stále nevidíš výsledky? Nemala by si zabúdať ani na tieto veľmi dôležité body, ktoré ti v dosiahnutí výsledkov pomôžu viac, ako by si čakala.

Strava je alfa a omega

Či už chceš schudnúť, pribrať alebo iba spevniť telo, bez stravy to jednoducho nepôjde. Cvičením môžeš tráviť každý deň, ale keď si neupravíš aj jedálniček, výsledky sa proste nedostavia. Pozor, nemáme však na mysli prísne diéty a neustále odopieranie si obľúbených potravín. Zvoľ radšej pestré a vyvážené jedlo.

Steak
zdroj: Pixabay/Shutterbug75

Ak je tvojím cieľom schudnúť, budeš si musieť nejaké tie potraviny aj odoprieť. Nehovoríme však, že si ich musíš zakazovať. Obmedziť by si ale mala sladké jedlá, nápoje a takisto polotovary a vypražené jedlá. Pri chudnutí takisto nezabúdaj ani na pravidelnosť stravy, jedlá by si si mala rozdeliť do menších porcií a jesť každé tri hodiny.

Takisto musíš na stravu myslieť aj vtedy, keď chceš pribrať alebo svoje telo spevniť. Pri priberaní sa však určite nezačni prejedať nezdravými jedlami, pretože takto priberieš iba na tuku. Ak je tvojím cieľom spevnenie postavy, zaraď do svojho jedálnička viac bielkovín.

Popri strave však nezabúdaj ani na veľmi dôležitý pitný režim. Či už počas cvičenia, ale takisto celého dňa musíš vypiť veľa čistej vody alebo nesladených bylinkových čajov. Ak si toto nevieš ukontrolovať, stiahni si aplikáciu, ktorá ti to bude pripomínať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness