Chápem, že občas nemáš náladu na mudrlantské rady, no skús určitú dobu cvičiť podľa toho, čo sa dnes dočítaš, buď sebavedomá a precízna a zaručene pôjdu kilá dole.

Múdro si rozdeľ cvičebný plán na viac častí

Pokiaľ je tvoje kardio cvičenie zamerané na vnútropásový beh, určite to musí byť po čase stereotypné. Vyskúšaj intervalové cvičenie, minútu intenzívny beh a minúta chôdze. Toto striedaj 30 minút. Spáliš viac tuku a tvoj metabolizmus sa zrýchli viac ako pri iných cvičeniach.

Zapoj aj silové cvičenia

Nestačí len behať. Lepší výsledok dosiahneš s kombináciou kardia a ľahších silových cvičení. Nemusíš zdvíhať abnormálne veľké váhy, úplne stačí, ak použiješ záťažovú vestu pri behu. Zvýšiš tak hmotnosť tvojho tela a s tým aj počet spálených kalórií. Dva, tri silové tréningy do týždňa dokážu s tvojou postavou čary!

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Pitný režim je základ!

Vypi dva poháre vody 10 minúť pred cvičením. Zrýchli to tvoj metabolizmus o 30 %. Toto zrýchlenie metabolizmu sa prejaví v priebehu 15 minúť od konzumácie vody, no vrchol sa dostaví do necelej hodiny. Takže nezabúdaj piť, maj oči na stopkách a pokiaľ vydržíš v pohybe hodinu, tvoje telo pocíti zmenu.

Bielkoviny sú dôležité

Ak sa snažíš schudnúť, predovšetkým potrebuješ dostatok bielkovín. Tie ti potlačia pocit hladu a udržia tvoje svalstvo stále vo forme, takže neprichádza k strate svalovej hmoty. 30 % tvojho denného príjmu kalórií by malo pochádzať práve z bielkovín. To znamená, že pri dennom príjme 1500 kalórií musí byť 112,5 gramu bielkovín.

Je mi jasné, že udržať mlsný jazyk pod zámkom nie je jednoduché, no zapamätaj si, že to robíš len a len pre seba. Niet lepšieho pocitu, ako stáť nahá pred zrkadlom a byť 100 % spokojná s tým, ako vyzeráš. Ocení to aj tvoje okolie, tvoj partner, hlave tvoje telo, duch a chuť do života.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.