instagram: ohhcouture

Kým na Slovensku ti na zahájenie prúdu festivalov zostáva ešte čas, v Amerike sa sezóna už začala. Ako každý rok ju odštartoval obrovský festival hudby a umenia v Kalifornii, Coachella. Úlohou festivalov je v prvom rade zábava a relax, ale buďme úprimné, každá z nás tam chce aj dobre vyzerať. Aspoň prvých pár hodín.

Coachella festival sa prvýkrát konal v roku 1999, pod vedením Paula Tolletta a Ricka Van Santena. Organizuje ho spoločnosť Goldenvoice, dcérska spoločnosť spoločnosti AEG Live. Každoročne tu vystupuje množstvo umelcov a nech máš akýkoľvek hudobný vkus, prídeš si tu na svoje. Rock, India, Hip Hop, elektronická tanečná hudba, ale i umelecké inštalácie a sochy. To všetko tu môžeš nájsť.

pinterest.com

Zaujímavosťou je, že inauguračný festival Coachella sa konal len tri mesiace po slávnom Woodstock festivale. Vrátil sa až v roku 2001 ako jednodňová udalosť. O rok na to to bol dvojdňový formát, od roku 2007 trojdňový, no a od roku 2012 dodnes bol rozšírený až na dva aprílové víkendy. My už jeden víkend máme za sebou a ďalší nás čaká 21.4-23.4.

Tento festival predstavuje najznámejší a môžeme povedať, že aj najväčší a najvýnosnejší z festivalov na svete. Minulý rok sa predalo 198 tisíc vstupeniek a zisk dosiahol neuveriteľných 94,2 miliónov dolárov. Okrem obyčajných ľudí sa ho zúčastňuje najmä množstvo celebrít. Ak si na svojom instagrame ešte nevidela fotku obľúbenej herečky, speváčky alebo blogerky s typickým ruským kolesom, bež to napraviť a inšpirovať sa ich stylingom.

Best thing about Coachella is making new friends! 👯 #revolvefestival @revolve

A post shared by Leonie Hanne (@ohhcouture) on

Na festivaloch je totiž, čo sa módy týka, povolené takmer čokoľvek. Máš v skrini polopriesvitný top, roztrhané šortky alebo kovbojské čižmy, ktoré sa neodvážiš obliecť bežne na ulicu? Sem si takýto outfit môžeš vziať. Či sa rozhodneš obliecť bohémske šaty s množstvom náhrdelníkov, krátke šortky a čižmy nad kolená, alebo plavky na ktorých budeš mať len transparentnú halenku, fantázii sa medze nekladú. Vítané sú aj metalické tetovania a množstvo bižutérie. Ako pokrývku hlavy môžeš zvoliť klobúky a šatky a zelenú majú aj kvetované čelenky, kvety a pierka zapletené do farebných vlasov.

pinterest.com

V make-upe sa tiež nemusíš obmedzovať. Či už zvolíš výrazný rúž, výrazné oči alebo líčenie v štýle jednorožca, choď smelo do toho. Inšpiruj sa herečkou zo seriálu Pretty Little Liars, Shay Mitchell.

Zo známych osobností festival každoročne navštevujú supermodelky ako Alessandra Ambrosio, Kendal Jenner, Adriana Lima, Miranda Kerr, Emily Ratajkowski, herečky Shay Mitchell, Vanessa Hudgens, Emma Roberts, Nicol Richie, speváčky Rihanna, Leona Lewis, Katie Perry, Nicol Scherzinger, blogerky Chiara Ferragni, Aimee Song, instagramovú bohyňu Kylie Jenner a mnoho ďalších. Zo Sloveniek tam môžeš vidieť tanečníčku Ivanu Surovcovú a dizajnérku Klementínu Tomrecaj.

Coachella Bonnie & Clyde

A post shared by Shay Mitchell (@shaymitchell) on

 

mariaclaire.com

 

Coachella day three in Fenty by Rihanna @revolve #TheBlondeSaladGoesToCoachella #REVOLVEfestival

A post shared by Chiara Ferragni (@chiaraferragni) on

Got to share my Chella 17' with this beauty @cobbieyates ❤🐋❤

A post shared by Leona Lewis (@leonalewis) on

Just a bit from day 3. 💜✌🏼 . . . . #coachella #coachellafashion #coachellastyle #kattiva

A post shared by ⠀Ivana Gaborik (@iversanns) on

My girls💃🏼💃🏼💃🏼 #coachella #day2 #kattiva #coachella2017

A post shared by ⠀Ivana Gaborik (@iversanns) on

Nenechaj prípravu na festivalovú sezónu tento rok na poslednú chvíľu a poobzeraj sa po podobných kúskoch už teraz. Ale hlavne, zabudni na problémy bežného života, vypni a uži si to naplno 🙂

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com

pinterest,com

pinterest.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista