unsplash.com

Čo sa s tebou deje? Prečo sa neusmievaš viac? Prečo nehovoríš? Prečo sa nebavíš? Je všetko v poriadku? Stalo sa niečo? 

Toto sú niektoré z otázok, ktoré sa pýtajú ľudia, ktorí nerozumejú introvertom. Introverti sa ťažšie zaraďujú do spoločnosti a nie každý ich chápe. Preto si ľudia myslia, že musia byť všetci veľmi depresívny a že vôbec nemajú zaujímavý život, čo nie je pravda. Introverti vnímajú svet inak. A introverti s depresiou už úplne odlišne.

Títo ľudia sú veľmi zvláštni, často nepochopení, no veľmi zaujímaví a zaslúžia si našu pozornosť. Introverti sú viac náchylní k depresívnym stavom a preto sa často ovládajú a dokonale sa poznajú.

Ak sa zmieša klasické správanie introverta s jeho depresiou, môže mať aj on sám v sebe zmätok, ktorý si nedokáže vysvetliť. Introverti tak nachádzajú útechu v istej izolácií, pretože považujú za nutné si svoje problémy riešiť sami, a nie ich hovoriť iným ľuďom.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: godandman.com

Introverti nechcú žiadať o pomoc druhých. Chcú všetko zvládnuť sami, pretože o sebe tvrdia, že sú silné osobnosti, ktoré sa poznajú a jedine oni si dokážu pomôcť.

Introverti potrebujú byť pochopení, no taktiež potrebujú čas. Potrebujú pochopiť svoje pocity a potrebujú sa uzavrieť do svojej bubliny, v ktorej je im dobre a chcú si to sami vysvetliť, aby sa mohli posunúť ďalej. Depresia ich tlačí do kúta, nech robia hocičo. No nesťažujú sa, trpia potichu, no o to intenzívnejšie. 

Ak máš niekoho takého vo svojom živote, nie je to jednoduché, no skús ho vypočuť, ak sa ti bude chcieť otvoriť. Pomáhať introvertovi s depresiou je veľmi ťažké a nemusí to mať žiadne výsledky. Ak si ty sama introvertom s depresiou, daj sebe samej čas a skús si všetko vysvetliť, pretože sa nepohneš ďalej. Taktiež sa zamestnávaj vecami, ktoré ťa tešia a vďaka ktorým si vážiš svoj život.

Buď vzorom pre seba, aj keď s depresiou, no najlepšie, ako vieš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife