Fashion Delight

Čo vznikne, ak spojíte módu a tanec? Neviete? No predsa najväčšia módna udalosť v Trnave FASHION DELIGHT.

Ak aj ty potrebuješ letnú inšpiráciu, príď 10.mája do nákupného centra City Aréna v Trnave na módnu prehliadku, ktorú pripravili študenti z fakulty masmediálnej komunikácie v spolupráci so SHOWart.

Na módnej prehliadke sa predstavia zvučné mená slovenských návrhárov ako Blažena Ostrovská, ktorá získala ocenenie na Bratislavských módnych dňoch v roku 2013 a očarila aj náročné publikum v New Yorku. Ďalej Zlatica Hujbertová, ktorá sa stala víťazkou BMD za výnimočnú módnu tvorbu za rok 2016. Nesmie sa zabudnúť ani na mená ako Dominiqe Bohus, Gabriela Giotto, Pavol Dendis, Miriam Pokojná.

Karin Hykšová, mladučká začínajúca návrhárka z FMK sa predstaví vo veľkom štýle.

Predvedú sa aj kolekcie značiek: Orsay, Lindex, Tally Weijl, Carpisa, Deichmann, Devergo, Joss Fashion.

Ale v čom je rozdiel medzi bežnou prehliadkou a FASHION DELIGHT?

„Je to prezentácia módy tancom. Chceli sme pretvoriť obyčajnú prehliadku na niečo originálne, čo sa bude ľudom páčiť. Niečo, čo bude mať štýl, eleganciu a úroveň.“ Hovorí organizátorka 2.ročníka prehliadky Silvia Chlumecká. Spolu s Patrikom Ščasnovičom, muzikálovým tanečníkom, ktorý momentálne rozbieha agentúru SHOWart vytvorili podujatie, na ktorom milovníci módy nesmú chýbať.

Túto študentskú aktivitu univerzita plne podporuje. Vzhľadom na to, že sú to samotní študenti, ktorí sa na tom podieľajú (od modeliek, tanečníkov, spevákov, fotografov až po organizačný tím) väčšina nákladov, ktoré bežne mávajú organizátori prehliadok sa týmto minimalizuje. „Sme fakulta masmediálnej komunikácie, nemusíme hľadať ďaleko, máme veľa talentovaných a ochotných ľudí, ktorí sa na tom dobrovoľne radi podieľajú“, dodáva organizátorka.

Hlavnou myšlienkou celej prehliadky je však niečo oveľa krajšie. Je to pomoc tým, ktorí to naozaj potrebujú. V programe špeciálne vystúpi 5 fashion blogeriek, ktoré zo zozbieraného, nenoseného a starého oblečenia od študentov, prerobia a vytvoria skvostné outfity. Tie najlepšie budú odmenené CENOU FASHION BLOGERA 2017. Následne sa oblečenie daruje krízovému stredisku v Trnave.

„Celú akciu podporujú aj skvelí sponzori ako MARK face & body scrub, Krasotika.sk, Akadémia krásy.sk, Herbert Sirupy, ktorým ďakujeme za sponzorské dary.“ Hovorí marketingový tím FD.

Ak sa chceš dozvedieť viac- FB: https://www.facebook.com/fdelight/?ref=ts&fref=ts

Instagram: @ fashion_delight_

Fashion Delight

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista