jumpstory.com

Koľkokrát si si už povedala, že nechceš vyskúšať niečo nové len preto, že sa bojíš výsledku? Ty si sa jednoducho len neodvážila vyjsť zo svojej komfortnej zóny, v ktorej sa cítiš bezpečne a pohodlne.

Každá z nás žije akoby vo svojej bubline, kde sa cíti dobre a bezstarostne. Akonáhle ale príde nejaká zmena a ty musíš urobiť niečo, na čo si doteraz nebola zvyknutá, začínaš sa cítiť neisto, bojíš sa, že by to nemuselo dopadnúť dobre. Takéto pocity neistoty ti ale bránia objavovať nové a zaujímavé veci.

Ak sa rozhodneš vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, budeš otvorená zmenám, ktoré nastanú. A nemusíš sa báť, tie zmeny budú dobré. Výstup z komfortnej zóny je jedným zo spôsobov, vďaka ktorým rastieme, budujeme svoje sebavedomie a stávame sa úspešnejšími.

„Život sa začína na konci tvojej komfortnej zóny.“ – Neale Donald Walsch

Tak, ako vo fitku precvičuješ svoje telo, aby si bola zdravá, je potrebné, aby si sa venovala aj svojmu mentálnemu zdraviu a rozvoju. Výstupom z komfortnej zóny posunieš svoje limity a budeš pripravená ľahšie zvládať rôzne nové výzvy či problémy, ktoré ti život prinesie.

Objavia sa pred tebou nové možnosti či už v pracovnom alebo osobnom živote. Nezabúdaj na to, že si silnejšia a odvážnejšia, než si možno myslíš a dokážeš zvládnuť všetko, čo si zaumieniš. Ak budeš posúvať svoje limity, sama uvidíš, že sa budeš cítiť oveľa lepšie, odhodlanejšie a koniec-koncov aj šťastnejšie. A časom sa ti splnia možno aj také veci, o ktorých by si prednedávnom len snívala. Dôležité je mať oči vždy otvorené a prijímať všetko, čo ti život prinesie.

Začni úplnými maličkosťami. Každý deň sa snaž urobiť nejakú vec inak, než si bola zvyknutá doteraz. Vyskúšaj nové jedlo, do práce choď inou cestou, kúp si niečo, na čo si sa dlho odhodlávala, prihlás sa do nejakého kurzu, začni sa učiť nový jazyk. Tých možností je tak veľa a aj takáto drobnosť ti pomalými krôčikmi pomôže vystúpiť z tvojej zóny komfortu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife