Bojí sa tvoj partner záväzkov?

Stretla si niekoho, kto ťa zaujal, ale po čase si si všimla, že sa vyhýba vážnym rozhovorom a záväzkom? Možno sa ich bojí. Tento problém nie je nezvyčajný a môže mať rôzne príčiny. Prečítaj si, ako s takou situáciou naložiť a čo môžeš urobiť, aby si lepšie pochopila, prečo sa tvoj partner bojí viazať.

Cítiš, že by si už chcela posunúť váš vzťah na vyšší level. Možno zasnúbenie, svadbu, deti alebo spoločné bývanie? Zrelá na tieto kroky si podľa odborníčky v TOMTO momente. No čo ak na to nie je pripravený tvoj priateľ?

Čo robiť, ak sa tvoj partner bojí záväzkov?

1. Pochop jeho obavy

Prvým krokom je pochopiť, prečo sa tvoj partner bojí záväzkov. Môže to byť kvôli negatívnym skúsenostiam z minulosti, strachu zo straty slobody alebo vnútorným neistotám. Skús sa s ním porozprávať a zistiť viac o jeho obavách. Dôležité je prejaviť empatiu a nenaliehať príliš silno.

Znamenia ktoré čakajú zásnuby
zdroj: Pexels/Anas Hinde

2. Komunikuj otvorene a úprimne

Komunikácia je kľúčom k pochopeniu a riešeniu problémov vo vzťahu. Hovorte otvorene o svojich pocitoch a potrebách. Vysvetli mu, prečo sú pre teba záväzky dôležité a ako vidíš vašu spoločnú budúcnosť. Buď pripravená počúvať jeho názory a pocity bez toho, aby si ho súdila.

3. Buď trpezlivá

Zmena postojov a prekonanie strachu zo záväzkov si vyžaduje čas. Buď trpezlivá a daj svojmu partnerovi priestor, aby mohol postupne pracovať na svojich obavách. Tlačenie na rýchle riešenie môže spôsobiť, že sa ešte viac uzavrie do seba.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating