Pexels/Karolina Grabowska

Do takejto nepríjemnej situácie by sa nechcela dostať asi žiadna z nás… Žiaľ, osud si niekedy nevyberá. Možno sa aj ty raz ocitneš v situácii, kedy odhalíš, že frajer podvádza tvoju najlepšiu kamošku a ty zrazu nebudeš vedieť, ako sa zachovať. Mala by si jej to povedať alebo radšej čakať, kým na to príde sama?

Ťažko sa na túto otázku hľadá jednotná odpoveď. A už vôbec sa nedá predpovedať, ako na to ona zareaguje. Skús sa ale vcítiť do jej kože. Ak by si bola podvádzaná, chcela by si to vedieť alebo radšej ďalej žiť v nevedomosti a domnelom šťastí?

V prípade, že ste naozaj najlepšie priateľky, mali by ste si hovoriť všetko. To pekné, ale aj to zlé. Priateľstvo, ktoré ste si medzi sebou vybudovali, sa už možno nikdy nebude opakovať. Chcela by si riskovať stratu kamarátky len kvôli tomu, že by si k nej bola neúprimná?

Ak by sa to dozvedela až po čase a zistila by, že ty si o tom vedela, mohlo by ju to raniť ešte viac, než keby si jej hneď povedala pravdu. Ak to je možné, najlepšie s dôkazmi, aby ťa nemohla podozrievať z toho, že jej len chceš prekaziť vzťah.

Zo zlomeného srdca sa možno bude spamätávať dlhý čas, no zničené priateľstvo si môžete obidve vyčítať aj do konca života. Z toho dôvodu by sme ti odporúčali radšej jej to povedať. Musíš sa ale pripraviť aj na to, že si tú pravdu nebude chcieť pripustiť.

Táto zlosť ale časom opadne a najmä vtedy, keď zistí, akého neverníka má po svojom boku. Vtedy by si tu pre ňu mala byť a pomôcť jej prekonať toto náročné obdobie v živote. Na koho iného by sa mohla spoľahnúť, ak nie na teba?

Ocitla si sa niekedy v podobnej situácii? Ako si zareagovala?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife