Muž pozerá do notebooku

Poznáme rôzne závislostí, pričom najčastejšie sa hovorí o alkohole, drogách či hracích automatoch. Čo ale robiť v prípade, ak je tvoj priateľ závislý na sledovaní filmov a hlavne tých pre dospelých? Aj keď on tvrdí, že nemá žiadny problém, môže to mať veľmi negatívny vplyv a dopad na váš vzťah. Psychologička Jitka Kneslová z online psychologickej poradne Mojra.sk nám prezradila detaily o tejto problematike. 

Ruku na srdce, existuje vôbec niekto, kto ani raz nevidel žiadne video alebo film pre dospelých? S po*nom začínajú experimentovať už tínedžeri a tak to niekedy aj dopadne. Začnú veriť tomu, čo sa na obrazovke odohráva, a to im začne negatívnym spôsobom skresľovať názor na to, ako vyzerá skutočné milovanie.

O závislosti podľa psychologičky Jitky Kneslovej hovoríme vtedy, keď nám už určité správanie neprináša len príjemné pocity, ale stáva sa potrebou, na úkor iných, dôležitejších oblastí v živote, ako sú priatelia, rodina a podobne. 

Prečo sa muži stávajú závislými na sledovaní týchto videí?

Ako nám prezradila Mgr. Kneslová, sledovanie filmov prináša všeobecne uvoľnenie, odreagovanie, chvíľkové uvoľnenie od problémov a povinností. Je to veľmi jednoduchá možnosť vypnutia a uvoľnenia, pričom nemusíme vyvíjať žiadnu fyzickú aktivitu. Navyše, sledovanie televízie máme od detstva spojené s príjemnými pocitmi, oddychom a uvoľnením.

Mobil položený v posteli
zdroj: Unsplash/charlesdeluvio

„Pokiaľ žena chce, aby muž trávil čas s ňou doma, môže byť sledovanie televízie jednou z najjednoduchších spoločných aktivít, nakoľko asi každý z nás má nejaký televízny žáner, ktorý nás baví. Pokiaľ ide o sledovanie po*na, častokrát s tým začínajú chlapci v období puberty, sú zvedaví, a prináša im to vzrušenie a príjemné pocity. Bohužiaľ, niekedy to môže spôsobiť vážne problémy v neskoršom partnerskom vzťahu,“ uviedla psychologička z online poradne Mojra.sk. 

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating