Závislosť na partnerovi

Závislosť na partnerovi vo vzťahu vôbec nie je sranda, no dokáže byť aj pekná. Pokiaľ sa z toho teda nestane choroba. My sa však zameriame na maličkosti, ktoré sú medzi vami rozkošné.

Maličkosti, ktoré sú vo vzťahu krásne

Vo vzťahu s partnerom prechádzaš rôznymi štádiami. Na začiatku je to len spoznávanie, kedy nevieš, čo máš od toho druhého očakávať a skúmaš to. Potom sa stretnú aj vaše rodiny a navzájom testujete tie. Čo si k tomu druhému môžete dovoliť, ako sa medzi nimi správať a čo im príde divné. Veď sa aj hovorí, sto ľudí, sto chutí.

Potom sa k sebe nasťahujete a práve to je ten zlom, kedy zistíte, či ste pre seba stvorení. Buď si teda dáte zbohom alebo si začnete plánovať spoločný život. A práve počas tohto spoločného bývania začneš vnímať maličkosti, bez ktorých by si si už nevedela predstaviť deň. Hoci predtým, ako si svoju polovičku spoznala, si to robila bežne aj bez neho.

Závislosť na partnerovi
zdroj: Pexels/Simon Ly

Ide však o zvyk a na všetko dobré sa zvyká veľmi rýchlo, no nie? Možno počas spoločného bývania zistíte, že si neviete predstaviť začiatok dňa bez spoločných raňajok. A tak sa obetuješ a do práce vstávaš oveľa skôr. Hovorí sa tomu kompromis.

Ďalšou peknou maličkosťou je napríklad spoločný kúpeľ. Idete do sprchy spolu, no o deň na to tam ideš sama a zistíš, že ti napokon tvoj milý umyl vlasy lepšie, ako si to vieš spraviť ty. Alebo ti navaril chutný obed a o pár dní sa ho rovnakým jedlom pokúsiš prekvapiť ty, no nespravíš ho tak dobre.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating