závislým na mobile

Môžeš to vidieť čoraz častejšie. Závislosť na mobile a sociálnych sieťach je novodobý trend, ktorý s rozvojom napreduje a „postihuje“ čoraz viac ľudí. Ak si uvedomuješ, že to so sociálnymi sieťami preháňaš a mala by si sa krotiť aj v pozeraní televízie, si tu správne.

Vyskúšaj pár overených tipov, ktoré ti opäť pomôžu objaviť čaro offline sveta.

Hobby, ktoré budeš milovať

Najúčinnejšou pomôckou je, keď si nájdeš koníčky, ktoré sa stanú tvojou vášňou. Vďaka tomu totiž zabudneš, že nejaký svet na internete existuje. Nebudeš mať potrebu stále niečo uverejňovať na Instagrame a Facebooku, lebo budeš žiť tu a teraz.

Hovorí sa, že tie najkrajšie chvíle sa nikdy nedostanú na sociálne siete a je to pravda. Mnoho ľudí chodí napríklad behať a cvičiť. Je to ich psychohygiena, počas ktorej nie sú pri mobile a užívajú si endorfíny.

Fitness pomôcky
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Aplikácia, ktorá podporuje čas bez mobilu

Poznáš aplikáciu Forest: Stay Focused? Ak nie, tak by si jej práve teraz mala dať šancu. Vďaka nej sa možno konečne prinútiš odložiť mobil a prestaneš byť závislým človekom.

Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Len si ju zapni a odlož mobil. Podľa toho, koľko času nebudeš na mobile, toľko stromov a lesov vypestuješ. Keď chytíš mobil do rúk a budeš na ňom niečo robiť, tvoj les neprežije.

Rodina

Pokiaľ je tvoja závislosť na mobile naozaj veľká, mala by sa viac venovať rodine. Ak máš priateľa, po zvážení všetkých vecí sa môžete pustiť do vytvárania si vlastnej rodiny. Keď si však single, svoju energiu použi na to, aby si trávila čas s rodičmi, súrodencami, starými rodičmi, tetami a ďalšími členmi. Ani si nevieš predstaviť, akí budú vďační. Čas je to najlepšie, čo môžeš niekomu dať.

Pár pri západe slnka
zdroj: Pexels/Jonathan Borba

Priznaj sa, občas by digitálny detox prospel každému. Niekedy je najjednoduchšou cestou aj odstránenie všetkých aplikácií z mobilu, aby ťa zbytočne nelákali. Išla by si do toho alebo nie? Podeľ sa o tvoj názor v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife