Pexels/Дарья Шелкович

Ak už máš po 25-ke, určite si aj ty jedna zo žien, ktorú aspoň raz chytila pred zrkadlom menšia panika. Pri pohľade na seba si si uvedomila, že čas letí a už naozaj nevyzeráš tak, ako keď si mala 18. Objavujú sa prvé vrásky, pleť je akási bez života a ty máš strach, že už čoskoro budeš pôsobiť staro. Našťastie, existujú spôsoby, ako si svoju mladosť udržať tak, aby si o 10 rokov počúvala komplimenty o tom, že stále vyzeráš skvele.

Samozrejme, musíš začať ihneď a byť naozaj dôsledná, aby to malo aj požadovaný efekt. No a ako si udržať svoju pokožku čo najdlhšie mladú? Drž sa týchto pravidiel!

Dôkladná rutina je základ

Budeme ti to opakovať dookola, no ak chceš mať peknú a zdravú pleť, jednoducho jej musíš dopriať starostlivosť ráno aj večer – dôkladne ju vyčistiť a použiť produkty, ktoré sú na tvoj typ pleti určené. Ísť spať s make-upom na tvári je jedno veľké zlo a po rokoch sa ti to na nej odrazí. Chce to len trpezlivosť a z každodennej chvíle pre seba sa stane tvoj zvyk, vďaka ktorému uvidíš zmeny na pokožke veľmi rýchlo.

Hydratácia, hydratácia a výživa!

Pri čistení a následnom nanášaní séra a krémov dbaj na to, aby boli najmä hydratačné a výživné – pleti tak dodajú všetko potrebné na to, aby bola čistá, jemná na dotyk a pružná. Čím suchšiu pokožku budeš mať, tým rýchlejšie bude starnúť. Možno si si to všimla, ale ženy, ktoré zanedbávajú hydratáciu, majú vrásky skôr, ako tie ktoré majú napríklad mastnú pokožku už od prírody.

SPF so starnutím zatočí

Slnečné žiarenie pleť vysušuje, a ako si už pochopila z bodu vyššie, znamená to, že starne rýchlejšie. Niet väčšieho bojovníka proti vráskam, ochabnutej koži a času, ako produkty, ktoré obsahujú vysoký SPF faktor. Počas zimy pokojne používaj 30-tku, no v lete na iné číslo ako 50 zabudni. Krém s ochranným faktorom používaj každý deň bez ohľadu na to, či ideš von alebo budeš doma.

Dopraj si profesionalitu

Aspoň raz za čas sa zver do rúk profesionálom v kozmetických štúdiách. Pokiaľ ti to financie dovolia, skús raz mesačne absolvovať kúru vhodnú pre teba. Po konzultácii s odborníkom si zvoľ hĺbkové čistenia, hydratačné procedúry či anti-aging procedúry. Bude to chvíľka pre teba a skvelé doplnenie tvojej domácej starostlivosti.

Život odrazený v tvári

Je to už raz tak – z tvojej tváre sa dá vyčítať tvoj životný štýl. Ak si v neustálom strese, máš negatívne myšlienky, riešiš samé problémy, fajčíš, piješ alkohol, kašleš na pohyb a stravuješ sa nezdravo, bude to na tebe vidieť. Jednoducho zostarneš v tvári skôr, ako tvoje rovesníčky.

Cvičenie, vyvážená strava, pitný režim, optimistická nálada, … to všetko udrží tvoju mladosť aj navonok. V zdravom tele nie je iba zdravý duch, ale prezentuje ho aj krásna pokožka.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty