Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

O tom, aký je medzi dvoma ľuďmi partnerský vzťah sa dá veľa dozvedieť aj z toho, v akej polohe zvyknú spávať. Poloha tiel či dotyky časťami tela toho prezradia viac, ako sa môže zdať. Ako spávate s partnerom vy dvaja?

Tvárou k sebe

Keď spíte tvárou k sebe a pritom sa dotýkate rukami či nohami, váš spánok naznačuje, že ste vo vzťahu vo všeobecnosti spokojní. Medzi vami je dávka harmónie, no aj kus osobnej slobody. Preto si užívate pokojný spánok, v ktorom podvedome cítite blízkosť toho druhého. Takto vraj spávajú najspokojnejšie dvojice, ktorým to funguje aj po rokoch.

Chrbtom k sebe

Ak spíte chrbtom k sebe, táto poloha umožňuje obom užívať si fyzické spojenie, ale stále máte aj svoj vlastný priestor. Znamená to, že vo vzťahu existuje zdravá rovnováha medzi intimitou a osobnou nezávislosťou. Ak sa dotýkate chrbtami alebo nohami, cítite sa pri sebe pohodlne a veríte, že puto medzi vami je aj tak silné.

Na „lyžičku“

Ide o polohu, keď jeden z dvojice leží na boku, a ten druhý ho zozadu obopne, ako keď sú na sebe 2 lyžice. Ide o veľmi intímnu a ukľudňujúcu polohu. Partner, ktorý objíma zo zadu je zrejme ochranársky typ, zatiaľ čo ten druhý potrebuje starostlivosť a pocit bezpečia. Ak spíte v tejto polohe, znamená to, že sa na seba môžete vždy spoľahnúť.

zdroj: Photo by freestocks.org from Pexels

Prepletení

Ide o polohu, ktorá pripomína objatie – máte prepletené ruky aj nohy. Najčastejšie takto spia nové páry, ktoré sa veľmi milujú a tešia z prítomnosti toho druhého. U dlhodobých párov takto spia ľudia iba zriedka, ak áno ide o nehynúcu vášeň, no môže to znamenať aj silnú vzájomnú závislosť.

Dotyk nôh

Ak sa pri spánku letmo dotýkate nohami, znamená to, že túžite po emocionálnejšom spojení. Vzťah beriete vážne, no pociťujete, že nie ste si až tak emočne blízky, aby ste sa inak prejavili. Keď sa dotýka toho druhého iba jeden z dvojice, môže to znamenať, že rovnováha vo vzťahu nie je taká, aká by mala byť.

Na ramene či na hrudi

Páry, ktoré si volia pozíciu „na hrudi“, majú silné zručnosti v oblasti spolupráce a navzájom sa vidia ako tím. Dôverujú si a sú pripravení čeliť všetkým svojim problémom spolu, no vo vzťahu nechýba ani romantika a nežnosť. Rovnako ako „lyžička“, aj táto poloha ukazuje ochrannú stránku jedného z partnerov.

Ak jeden spáva na ramene toho druhého, znamená to, že jeden partner je ochrancom, ktorý je vždy k dispozícii, aby poskytoval určitú podporu, zatiaľ čo druhý sa opiera o jeho pomoc. Jeden partner je (zdravo) dominantnejší, a obaja sú si istí svojimi pocitmi.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating