Pexels/MART PRODUCTION

Dobré priateľky vraj spája rovnaký vkus na víno a odlišný na chlapov. Keď si jedna nájde partnera, pre tú druhú je niekým, kto bude vždy len kamarátom. Lenže, to by nebol život, ak by nám občas poriadne nepomotal vzťahy. Láska vie byť totiž občas aj prekvapivo krutá.

Vieš si predstaviť, že by si sa s dobrou kamarátkou zamilovala do toho istého muža? Že je to nemožné? Nuž, nikdy nevieš, či sa do vášho sveta nepridá nejaký šarmantný chlap, ktorému jednoducho nepôjde odolať. Alebo si uvedomíte, že ten chlap z vašej partie pre vás znamená niečo viac.

Pri pokeci sa jedná prizná, že sa zaľúbila a v tej druhej stuhne krv. Čo robiť, ak vieš, že ho ľúbiš tiež?

Prvý, najdôležitejší, a zároveň aj ten najťažší krok je kľúčom k vyriešeniu. Priznať sa. Stavíme sa, že ak by si bola v podobnej situácii (alebo si v nej už naozaj bola), tvoje ústa by sa zavreli a nedokázala by si pred ňou vysloviť tie slová. Na jednej strane je tu kamarátka, ktorej nechceš pokaziť šťastie, na tej druhej zase tvoje vlastné. 

Len málokedy sa stane podobná situácia, ktorá ti nedá spávať. Neustále budeš premýšľať nad možnými scenármi o tom, ako by to mohlo dopadnúť. Keď sa jej priznáš, môžete sa pohnevať, môže to ovplyvniť vaše priateľstvo, ale možno to aj pochopí, … lenže žeby ti ho iba tak prenechala? A vlastne, ak by si si s ním aj niečo začala, vždy pri pohľade na ňu by si zneistela.

Spleť tvojich myšlienok bude nekonečná a rozhodneš sa mlčať. Lenže to tajomstvo ťa bude zožierať tak veľmi, že tým sama začneš kaziť váš vzťah. Nie je teda iná možnosť ako byť úprimná. A potom len dúfať, že to pochopí. Pochopí, že ste na jednej lodi, nesúperíte. Stalo sa ti to isté, čo aj jej.

Čo sa bude diať ďalej? To už za vás vyrieši osud. Možno sa rozhodnete, že vás chlap nerozdelí a možno prídete na to, ku ktorej patrí. V každom prípade, priateľstvo je tak vzácna vec, že si ho nemôžeš nechať zničiť tajomstvami. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating