Photo by cottonbro from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Randenie je a vždy bude randenie. Iba jeho podoba sa dobou mení, a to, čo bývalo štandardom v minulosti, je dnes úplne inak. Ak si pod týmto pojmom predstavíš romantickú večeru po boku gentlemana ako z filmu, tvoje predstavy upravíme skôr, ako ťa prekvapí realita.

Zoznamovacie appky už dávno nie sú iba pre zúfalcov

Poďme pekne od začiatku, a to od momentu, kedy spoznáš niekoho, s kým na to rande pôjdeš. Teda, na také to fyzicky reálne. V podstate to nie je tak dávno, čo vznikli online zoznamky. Klasické inzeráty na internete vystriedali aplikácie, v ktorých si až veľmi ľahko môžeš nájsť niekoho, s kým si budeš rozumieť. Predsalen, fotky a jasný opis vlastností a záľub nájdeš jedným klikom.

Tiež to nie je tak dávno, čo sa takéto zoznamovanie považovalo za „trápne“ a pre tých, ktorí neboli schopní nájsť si vzťah. Dnes už vieš, že ten pravý na teba nemusí čakať v rodnej dedine. Doba sa mení, a keďže táto je digitálna, aj zoznamovanie a randenie online je úplne normálne. Ak si potencionálneho partnera poriadne overíš, nemáš sa čoho báť, ani za čo hanbiť.

Rovnoprávnosť žien a mužov sa ukazuje aj v tomto smere

Okej, stále býva zvykom, že ak ťa muž pozve na rande, mal by aj platiť (etiketa vraví, že vždy, keď niekto pozýva, má aj platiť, bez ohľadu na pohlavie, vek, postavenie, … ). No dnes to už úplne tak nie je. Ak sa dohodnete, že spolu pôjdete na drink, a nie je určené, kto koho pozval, maj pripravenú peňaženku. Je taktiež možné, že nájdeš aj takého borca, ktorý si účet pekne rozdelí na polovicu.

A nejde iba o platenie. Či sa jedná o odvoz, výber programu alebo niečo iné, dnes už chlap nenechá všetko na tvojej preferencii.

Na zdvorilé otázky zabudni

Nová doba je rýchla a preto nie je čas na milé a zdvorilostné rozhovory. Ľudia chcú hneď vedieť, na čom sú, čo môžu od druhého do budúcna čakať, či napredujú v práci, sú finančne zabezpečení, aké ciele majú do budúcna, … Jednoducho nie je čas strácať čas. Buď úprimná a priprav sa na realitu, nie romantiku z filmu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating