instagram.com/christmas.2020_

Tohtoročné Vianoce budú trochu iné než tie predošlé. Určite sa o to postará aj pandémia koronavírusu. Napriek všetkým obmedzeniam, ktoré nás čakajú, by si sa nemala nechať rozhodiť a užiť si sviatky so svojimi blízkymi. Ale tak, aby si potom nemala výčitky svedomia.

Ak to je možné, tráv sviatky len v kruhu svojich najbližších, prípadne s tými, s ktorými zdieľaš spoločnú domácnosť. Nenavštevuj radšej vzdialenú rodinu či starých rodičov. Mysli na to, aby si ochránila ich zdravie, pretože nikdy nevieš, či sa vírus v tebe neskrýva. A určite by si ľutovala, ak by si niekoho nakazila.

Dostatok času by si mala tráviť aj na čerstvom vzduchu. Nepreseď celé dni len pred telkou s vianočnými rozprávkami, ale choď aspoň na prechádzku do prírody. Po toľkom jedle ti to aj dobre padne. 🙂

Čo sa týka jedla, to je samostatná kategória. Všetci dobre vieme, že Vianoce sú často o jedle, ktoré nie je najzdravšie. Nemusíš sa naládovať do prasknutia. Jedz po kúskoch a radšej častejšie. A nezjedz celú tácku koláčov, daj si 1-2 kúsky.

Vianočné sviatky sú ideálnou príležitosťou na čítanie. Určite máš nejakú knihu, na ktorú si nemala doteraz čas sa dostať. Dopraj si denne hodinku či dve (alebo aj viac) a venuj sa čítaniu.

Keďže budeš so svojimi blízkymi, zahrajte si spoločenské hry a zabavte sa spolu. Nejakú si môžeš vypýtať aj od Ježiška pod stromček, teraz existujú desiatky hier, z ktorých si naozaj vyberie každý. Aspoň nachvíľu zabudneš na problémy, ktoré číhajú vonku a nebudeš mať výčitky svedomia, že celé dni nič nerobíš.

Ak si nájdeš dostatok činností, ktorými sa počas dňa zabavíš, aspoň budeš vedieť, že svoj voľný čas tráviš zmysluplne. Samozrejme, že si zaslúžiš aj oddych a ničnerobenie, no posnaž sa o to, aby si počas sviatkov príliš nezlenivela. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness