instagram.com/about.desiree

O tom, že vo vzťahu nemáš len dávať, ale aj brať, určite veľmi dobre vieš. Aj napriek tomu ale nastanú chvíle, kedy sa cítiš nedocenená. Máš pocit, že sa snažíš zbytočne, pretože tvoj priateľ to ignoruje a berie to viac-menej ako samozrejmosť.

Kedy naposledy sa poďakoval za niečo, čo si pre neho urobila? Kedy naposledy ťa za niečo pochválil? Kedy ocenil niečo, čo si urobila? Alebo kedy urobil niečo pre teba on sám? Len tak z ničoho nič?

Tiež si na to nevieš spomenúť a príde ti to, ako by to bolo veľmi, ale naozaj veľmi dávno? Samozrejme, že vo vzťahu nerobíme veci len preto, aby sme od toho druhého dostávali neustále pochvalu. No niekedy padne veľmi dobre, ak niekto dokáže oceniť tvoju snahu.

No a ak sa budeš cítiť nedocenená príliš dlho, môže to do vášho vzťahu priniesť rôzne problémy. Začnete sa od seba vzďaľovať, vaša láska sa začne vytrácať a áno, môže sa stať, že slová ocenenia a pozornosť budeš hľadať aj niekde inde.

Čo urobiť, aby si ťa začal konečne vážiť?

Ak však tomu chceš zabrániť, stále je čas. Len musíš byť úprimná a o svojich pocitoch povedať svojmu priateľovi. On možno ani len netuší, že robí niečo zle. Nedochádza mu, že ti ubližuje. A ak mu nič nepovieš, nebude to môcť napraviť a zmeniť sa.

Povedz mu, že sa cítiš nedocenená. Uveď dôvody a príklady. Napríklad, že chceš, aby ťa počúval, keď niečo rozprávaš, pretože máš pocit, že mu na tebe nezáleží. Povedz mu, že by ti urobilo radosť, ak by ťa niekedy pochválil a dal ti nejaký kompliment. Ale sám od seba, nie len preto, že to ty chceš počuť.

Chcela by si s ním tráviť viac času a chcela by si, aby ste robili viac vecí spoločne? Tak smelo do toho, prezraď mu svoje plány a rovno môžeš uviesť aj nejaký príklad, aby ste hneď zistili, či vám to bude obom vyhovovať.

Povedz mu aj to, že niekedy máš pocit, ako by uprednostňoval všetko a všetkých pred tebou. Že ti chýbajú tie časy, keď ste spolu išli na rande a dokázali ste sa celý večer rozprávať.

Keď uvidí, ako sa trápiš, určite ho bude trochu hrýzť svedomie a bude sa snažiť napraviť to. Samozrejme, ak to myslí s tebou vážne a chce, aby si bola spokojná. Ale daj tomu čas, zmena nepríde zo dňa na deň. No na dobré veci sa oplatí čakať. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating