unsplash.com

Počkaj si na osobu, ktorá bude chcieť, aby si bola sama sebou.

Počkaj si na osobu, ktorá bude chcieť, aby si bola dobrým človekom.

Počkaj si na osobu, ktorá bude chcieť, aby si si plnila sny. 

Nikto z nás nežiada o rozprávku, pretože vie, že to v reálnom svete nie je možné. Nežiadame o princov a princezné, ale o ľudí, ktorí nás budú rešpektovať, ktorí budú rozumní a budú nám dávať istotu, po ktorej tak túžime.

Chceme niekoho, kto má život v poriadku a kto už má jasno v tom, čo chce. Takisto chceme človeka, ktorý nás bude vnímať ako rovnocennú osobu, s ktorou chce stráviť život. Netúžime po niekom, kto nás nerešpektuje a kto nás chce zmeniť.

Túžime po vzťahu, kde sa stávame lepším človekom a kde sa môžeme realizovať. Túžime po niekom, kto chápe naše chyby a to, čo chceme. Kto nám povie „mám ťa rád takú, aká si“.

zdroj: unsplash.com

Nájdi si niekoho, kto ťa bude rešpektovať a podporovať v tom, čo chceš. Kto bude chcieť, aby si sa zlepšovala a plnila si sny. Kto chce, aby si sa posúvala ďalej a kto ťa bude podporovať. Kto bude rešpektovať tvoje názory, kto ťa podporí v akomkoľvek smere a bude pre teba chcieť len to najlepšie.

Chceme niekoho, kto bude láskavý, lojálny a dôveryhodný. Kto bude čestný a úprimný. Často sa stáva, že vo vzťahu chceme meniť toho druhého a tak vznikajú rôzne hádky. Na začiatku ho vidíme cez ružové okuliare, no keď si ich dáme dole, sme prekvapení a chceme, aby ten druhý na sebe zapracoval podľa našich predstáv a chceme to hneď. Prestávame sa tolerovať a očakávame, že ten druhý pre nás urobí všetko.

Taktiež nie je v poriadku hovoriť tomu druhému, čo má robiť a ako sa má správať. Ak chceme, aby mal podobné názory a na všetko prikyvoval, neskôr zistíme, že nás vzťah je len klamom.

Buďme na seba dobrí. Aj vo vzťahu. Pretože tam musíme byť samými sebou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating