nešťastná žena

Všetci z nás chcú nájsť pravý zmysel života, chcú pokoj a to všetko v spojení so šťastím. Dokonca, ako sa hovorí, sme si sami jeho strojcami. A tak to skutočne je. Deje sa nám presne to, čo si priťahujeme, čo nám víri v hlave a čomu veríme. To znamená, že keď sa neustále sťažuješ, tak si nešťastná. Celá veda.

Neraz máš pocit, že ťa šťastie obchádza, a nevieš, ktorým smerom sa vydať. Nie si šťastná v práci, si unavená z toho, že robíš pre iných, a na svoje sny zabúdaš. Snažíš sa nájsť recept na úspech, pritom chceš však byť len konečne šťastná, spokojná a nezávislá žena. Možno premýšľaš nad tým, že ti k tomu môže pomôcť rozbehnutie vlastného biznisu. V tomto článku nájdeš 5 zásadných krokov, ako byť šťastná aj v práci.

Pravdou je, že žijeme stresujúci život, plný naháňania sa ani nevieme poriadne za čím. Nezabúdaj ale, že len ty sama sa vieš o seba postarať. Nikto iný to za teba neurobí. A tak je to aj s pocitom nešťastia, ktorý zažívaš. Pravdepodobne si ho do života ťaháš úplne sama a ani o tom nevieš. Skús sa preto vyhnúť týmto 6 zlozvykom a uvidíš, že sa ti začne viac dariť.

Už žiadny materializmus

Zásadným krokom ku objaveniu šťastia je zahodiť materialistické myšlienky. Aj keď to nebude najľahšia cesta. Ale dá sa to. Predsa len, darčeky či drahé veci ťa nikdy neurobia skutočne šťastnou.

Chvíľkovo to možno funguje, ale z dlhodobého hľadiska sama vieš, že to tak nie je. Zameraj sa radšej na také veci, ktoré ťa nič nestoja. Debaty s kamarátkami, prechádzky po lese, dobrá kniha či pokojná jóga v pohodlí domova.

Silné ženy
zdroj: Unsplash/Brooke Cagle

Prestaň sa stále sťažovať

Videla si niekedy človeka, ktorý bol úspešný, ale nonstop sa na niečo sťažoval? Nie? Je to preto, lebo takí ľudia to nerobia. Všetci zažívame aj pekné, ale aj ťažké chvíle.

To, že sa budeš venovať neustále iba tomu zlému, ťa neurobí šťastnou. Budeš si stále priťahovať ten čierny mráčik, ktorý nad tebou visí. Skús radšej hľadať riešenia a vylepšenia svojho života. Namiesto obviňovania všetkých a všetkého naokolo.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife