nešťastie

V živote si prechádzame rôznymi životnými fázami, ktoré nás majú niečo naučiť. Každá jedna je preto veľmi dôležitá. Ak však dlhodobo pociťuješ nešťastie, niekde je problém a mala by si ho začať riešiť. Musíš sa zbaviť takých vecí v živote, ktoré ťa udržiavajú v tomto stave a nedovolia ti rásť.

Ak nevieš, čo spôsobuje tvoje nešťastie, musíš zahájiť „pátranie“, pretože tento problém je hlboko v tvojom vnútri. S najväčšou pravdepodobnosťou sa z malého bezvýznamného pocitu stalo toto veľké klbko nervov, pretože si tomu nevenovala pozornosť. Tento dlhodobý stav ťa však môže zničiť.

Nikto z nás nie je stavaný na to, aby cítil nonstop nešťastie, aby všetko, čo v živote robí bolo len negatívne a neprinášalo mu žiadnu radosť. A pritom je niekedy pocit šťastia tak jednoduchý. Stačí, keď sa na teba usmeje malé dieťa alebo sa kvalitne a chutne naješ.

15 pravidiel, ktoré ťa zbavia nešťastia

 1. Nezanedbávaj veci, ktoré sú pre teba skutočne dôležité iba preto, lebo momentálne nemáš náladu.
 2. Nenahováraj si, že sa nemôžeš zmeniť a že to nezvládneš. Kde je vôľa, tam je cesta, takže smelo do toho.
 3. Netvár sa, že si bezchybná a že si sa nikdy nezmýlila. Je to úplne prirodzené a ľudské. Namiesto toho si vezmi ponaučenie a prijmi to, čo ti do života prišlo.
 4. Nezatváraj oči pred problémami. Tie v živote boli, sú a budú. Nesmieš ich pred sebou tlačiť a ani ich obchádzať, pretože sa z nich nikdy nedostaneš. Keď ich vyriešiš, budeš cítiť pokoj, po ktorom túžiš.
  ako sa zmení život
  zdroj: Pexels/Yaroslav Shuraev
 5. Nerozprávaj, že niečo nedokážeš, keď si sa skutočne ani nezačala snažiť. Vopred si vzdala boj a námahu, a namiesto toho sa iba vyhováraš, aby ťa ľutovali. Takto sa však nikam nedostaneš.
 6. Nezakladaj si iba na výzore, aj keď na ňom spoločnosť veľmi trvá. Pravá krása vychádza z vnútra. Zbytočne budeš najkrajšia v meste, keď vnútri budeš totálne nešťastná.
 7. Nesnaž sa byť niekým iným a ani po nikom neopakuj. Si jedinečná, tak nezahadzuj svoju hodnotu len preto, lebo si myslíš o niekom inom, že je lepší. Buď ty pre seba tou najlepšou verziou.
 8. Nedovoľ, aby ťa strach z prehry a zlyhania úplne vyradil z hry. Aj ťa chyby posunú, ak sa ale budeš stále báť, tak sa uzavrieš a nebudeš nikdy šťastná.
 9. Nezáviď nikomu to, čo má. Nevieš, čo ho to stálo a navyše, ty môžeš mať tiež čokoľvek, čo si zaumieniš. Len musíš pre to niečo urobiť.
 10. Netráv svoj voľný čas s osobami, ktoré za to vôbec nestoja a ťahajú ťa ku dnu. Načo sú ti takí ľudia? Niekedy je inteligentná samota viac, ako primitívna spoločnosť.
 11. Nehovor, že nemáš čas, keď si ho skutočne nechceš nájsť.
  ako sa zmení život
  zdroj: Unsplash/Candice Picard
 12. Nenahováraj si, že ti musí záležať na názore ostatných. Bude ťa to brzdiť v tvojich snoch a cestách. Záleží iba na tvojom jedinom postoji.
 13. Neobviňuj sa za chyby a nedokonalosti. Nikto ti nemôže vyčítať ani jednu, pretože každý jeden robíme chyby.
 14. Nečakaj na to, kedy sa zmenia okolnosti v tvojom živote. Miesto toho vezmi opraty do vlastných rúk a postav sa za svoje sny.
 15. Nešetri si radosť iba na nejaké dôležité či výnimočné chvíle. Sprav si radšej každý moment takým dokonalým, aby si sa z neho dokázala radovať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife