Photo by Michael Easterling on Unsplash.com

Keď nevieš byť šťastná sama od seba, priateľ ti nepomôže. Je to klišé, no skrýva sa v ňom veľa pravdy. Skôr sa ti môže stať, že ak si nájdeš priateľa v tvojom „nešťastnom“ období, bude to ešte horšie. Budeš chcieť vyriešiť svoje problémy, budeš sa chcieť venovať jemu, budeš chcieť chodiť do školy alebo práce…tvoja myseľ bude roztrieštená na milión kúskov a raz príde deň, kedy to neunesieš.

Láska naozaj neexistuje len preto, aby si bola šťastná. Existuje preto, aby si mala niekoho pri sebe, keď to „nešťastné“ obdobie príde. Existuje preto, aby si verila, že aj ty môžeš byť ľúbená. Existuje preto, aby si mala niekoho, komu na tebe záleží.

Nemôžeš od svojho priateľa chcieť, aby ťa vyliečil a z nešťastnej nálady urobil šťastnú.

Pretože keď budeš myslieť na zlé veci, o tretej ráno, v posteli a sama…kto tu bude? Ty. Jedine ty si môžeš svoje problémy vyriešiť. Môžeš myslieť na to, že máš lásku, máš niekoho, kto ťa ľúbi a všetko bude v poriadku.

Že napriek tomu, ako ťažké sa to teraz môže zdať, potom to bude ľahké. Napriek tomu, ako ťa to teraz môže bolieť, vyliečiš sa. Všetko je len obdobie a aj toto prejde.

Pamätáš si na to, ako ti tvoja prvá láska zlomila srdce? Myslela si si, že už nikdy nebudeš nikoho ľúbiť ako jeho. Bol to pre teba koniec sveta a nevedela si si predstaviť svoj život bez neho. A dnes? Pohla si sa ďalej a na tvoju prvú lásku ti zostala len spomienka. Bolestivo krásna spomienka, ktorá ťa doviedla až sem.

Napriek tomu, že sa teraz nemusíš cítiť šťastná, pamätaj, že priateľ ti v tom nepomôže. A to, že ho budeš mať, neznamená, že tvoje problémy zázrakom zmiznú.

Láska existuje pre veľa vecí, ale nemôžeš niekoho prinútiť k tomu, aby celá jeho úloha spočívala v tom, že ťa bude rozveseľovať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating