Photo by Jenna Anderson on Unsplash.com

Všimla si si niekedy, ako vedia byť malé deti šťastné? Užívajú si život, pretože ešte nemajú starosti. Je to pravda, pretože čím viac starostí v živote máme, tým menej si život skutočne užívame.

Pracujeme. Chodíme do školy. Varíme obedy a večere. Rozprávame sa. Riešime financie. Dívame sa na televíziu. Popri plnom dni práce a starostí nám uniká pointa života. Nie prežívať, žiť!

Buď tá žena, ktorú ticho  obdivuješ a povedala si si, že nikdy nebudeš ako ona. Zmeň svoje myslenie a buď ty tá osoba, ktorá bude stíhať všetko.

Teraz je ten čas, aby si takou bola. Vstaň skôr, pomaly sa preber a nalaď sa pozitívne do nového dňa. Žiadne povinnosti neodkladaj, splň si ich hneď, až na ne nemusíš myslieť celý týždeň.

Máš nesmierne šťastie, že si sa mohla narodiť do doby, aká je táto. Všetko, čo sa ti deje teraz v živote, je dôležité. Všetko ťa privedie tam, kde budeš sama sebou a pochopíš, že tvoj život je dar. Čím viac starostí si budeš robiť, tým viac sa zabudneš dívať okolo seba. Tým viac budeš zameraná na negatívne veci, nie na tie pozitívne.

Rozhodni sa sama, čo chceš. Či život, v ktorom si povieš, že je tvoj a si s ním spokojná, alebo život, na ktorý sa budeš sťažovať a nevážiť si ho.

Máš srdce plné lásky, nedovoľ, aby sa v ňom usídlil smútok a bolesť. Neboj sa obklopovať láskavými ľuďmi, s ktorými môžeš zdieľať všetky pocity a emócie, ktoré cítiš.

Neboj sa zažiariť, keď budeš mať na to náladu. Neboj sa plakať, keď to budeš cítiť. Rob všetko, pri čom budeš sama sebou.

Užívaj si svet, ktorý ti tento život ponúka. Preži ho s plnými dúškami, ale skromne. Nezabúdaj na ostatných, miluj svojich blízkych a raduj sa z každej maličkosti, ktorá sa ti podarí. Takto tie starosti budú len kvapkou v mori, ktorú nebudeš ani vidieť, pretože to znesieš oveľa lepšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife