Žena s vlasmi
Pexels/Adam Kontor

Na svete existujú dva typy žien. Tie, ktoré uprednostnia kariéru pred dieťaťom, a tie, ktoré to urobia naopak. Do ktorej skupiny sa radíš ty? 

Keď žena uprednostní kariéru pred dieťaťom, môže to zo začiatku pôsobiť ako skvelý nápad. Máš dostatok času na to, aby si sa venovala práci, sebe, koníčkom, partnerovi, cestovaniu a užívaniu si života. Koho by to však bavilo do konca života?

S dieťaťom je to však tak, neuvedomíš si, že ti v živote niečo chýbalo, až dokým ho nedostaneš do rúk. Potom už niet cesty späť, lebo materská láska ťa zasiahne od prvého pohľadu toho nevinného človiečika na teba (existuje aj iný prípad, ale to teraz nerozoberáme).

Bohužiaľ, keď uprednostníš kariéru, nikdy tento pocit nezažiješ. Nikdy si neuvedomíš, že práca za nič nestojí, ak po nej prichádzaš do prázdneho bytu. Nikdy si neuvedomíš, že kariéra je síce radosť, ale krátkodobá, zatiaľ čo dieťa ti robí radosť (a nervy, samozrejme) každý deň po zvyšok života.

Rodina na výlete v Londýne
zdroj: Pexels/Dorina Stati

Keď uprednostníš kariéru pred dieťaťom, možno sa jedného dňa spamätáš a uvedomíš si, že si urobila chybu. Máš síce skvelý byt, zážitky, precestovaný svet, našetrené peniaze, nikto sa ťa nepýta otravné otázky a nebudí o piatej ráno. Avšak, nemáš v byte zábavu a nikto ťa tam nečaká, nemáš nikoho, komu by si o zážitkoch povedala, nemáš dieťa, na ktoré by si mohla našetrené peniaze míňať a nikto ťa nedobíja baterkami len svojim úsmevom.

Dieťa verzus kariéra je vždy otázka „života a smrti“. Keď nemáš vytvorené prostredie, aby si sa mohla venovať naplno jednému aj druhému, správne rozhodnutie je vždy nadľudský čin. Nikdy totiž nevieš, či si urobila v tom momente správne. Môžeš sa cítiť zničene, frustrovane, pod stresom a nahnevane na partnera alebo na rodinu.

Drahá žena, je to úplne v poriadku a nech sa rozhodneš akokoľvek, tvoja hodnota sa nezmení. Pamätaj na to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating