unsplash.com

Koľko ľudí sme za svoj život stretli, koľkí z nich sa stali našimi priateľmi, známymi, alebo nám srdcu blízkymi. Koľko ľudí sa s nami smialo, zabávalo a trávilo čas. A koľko z nich skutočne ostalo, keď nám život na chvíľu zobral úsmev z tváre?

Je normálne, že počas života sa všetko mení, ako aj ľudia okolo nás. Charakter sa odhalí po čase. Väčšinou, keď je zle. Počas vášho výslnia chcú byť všetci vaši priatelia, obklopovať sa vašou energiou, všetko klape, všetko je fajn.

Ľudia ale zabudli, že priateľstvo je predovšetkým o lojalite, pomoci a spolupatričnosti. Zaujímavé je, že keď ste to najviac potrebovali, niektorí vaši blízki zrazu nemali čas, chuť alebo náladu byť pri vás. Koniec koncov, vás to naučí byť v budúcnosti omnoho odolnejšími a samostatnejšími. Ale nepovažujem za potrebné viac takýchto ľudí držať vo svojom živote a vo svojom hodnotovom rebríčku. Nie je to hnev, ktorý pocítite, je to obrovské sklamanie, keď sa zrazu od vás obrátia, pretože už z vás nemôžu viac čerpať, ste tak povediac na príťaž. Myslím, že to ale patrí k životu, raz za čas je dobré vytriediť tých falošných parazitov zo svojej blízkosti.

unsplash.com

Nie je to o ľútosti, skôr o pochopení, prečo sa to deje. Je to o politike ČO Z TEBA BUDEM MAŤ? Ak ale niekto nedokáže pri mne stáť, keď mi je najhoršie, môže zabudnúť na to, že ho budem chcieť mať pri sebe pri svojom úspechu. Pretože, tak ako sa strieda deň s nocou, strieda sa aj obdobie ťažkých chvíľ s tými šťastnejšími obdobiami. Je to životná sínusoida, ktorú treba prijať.

Ďakujem všetkým, ktorí pri mne stáli, keď mi bolo najlepšie, a taktiež ďakujem tým, ktorí odišli keď mi bolo najťažšie. Vyčistili ste mi priestor na niečo oveľa lepšie. Nevadí, že ste zabudli povedať prepáč, to už nie je môj problém, ale vaša vizitka. Vždy vám rada ochotne pomôžem, ak to bude v mojich možnostiach, pretože to je o mne a mojom charaktere, ale viac už nepatríte medzi mojich priateľov.

unsplash.com

Prečo by vám mal chýbať niekto, pre koho ste boli len prechodnou stanicou? Slová ostanú len slovami, skutky sú to, čo z nás robí ozajstných ľudí.

Nakoniec aj tak zistíte, že sa stalo len dobré. Dôležité je vedieť sa otriasť a ísť ďalej. Ísť ďalej s tými správnymi ľuďmi a tešiť sa na ďalších nových skvelých ľudí. Ľútosť zahoďte kamsi do stratena. Tá nepatrí do vášho života. Odpúšťajte, ale nenechajte sa zneužívať. Povedzte pekne na rovinu NIE, ĎAKUJEM. Veď sa predsa k sebe nemusíme chovať ako hyeny. Kto žiada vysvetlenia, má na ne právo. Kto zbabelo uteká a nedokáže sa vám pozrieť do očí, nech uteká teda poriadne ďaleko. Je to jednoduché.

Buďte s tými, ktorí pri vás stoja v dobrom aj v zlom a raz za čas im nezabudnite poďakovať a povedať im, akí sú úžasní. Každý z nás to potrebuje.

„Nikto iný mi nedá lásku, priateľstvo, vrúcnosť a nehu, ktorú nemá sám v sebe.“

– Johann Wolfgang von Goethe

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife