Pexels/Francesca Zama

Stáva sa to aj tebe? Kým kedysi mi bolo takmer úplne všetko jedno, uvedomila som si, že čím som staršia, tým som oveľa viac citlivejšia a výrazným spôsobom sa mením.

Keď som bola mladšia, hrala som sa na tvrďáčku. Nič ma nedokázalo rozhádzať a svoje pocity som nedávala veľmi najavo. Neviem, kedy nastala zmena, no dnes mám bližšie k 30 než k 20 a je zo mňa úplne iný človek.

Veľmi ľahko sa rozplačem

Keď pozerám film a je nejaká smutná scéna, neviem sa ubrániť slzám. Niekedy sa rozplačem aj pri seriáloch či filmoch, pri ktorých nikto iný neplače. Plačem aj vtedy, keď ma niečo trápi alebo keď sa ku mne priateľ nespráva pekne. Stačí, že neurobil niečo, čo som chcela alebo povedal niečo, čo som si ja zle vyložila. Niekedy sa dokonca rozplačem len tak, bez dôvodu.

Chcem tráviť čas sama

Kedysi som obľubovala chodenie na párty a s kamoškami som bola skoro každý deň na káve alebo v obchodoch. Teraz uprednostňujem čas sama so sebou a radšej sa venujem obľúbeným činnostiam ako čítaniu alebo pozeraniu seriálov. Keď som niekde na návšteve, už sa teším, kedy prídem domov a budem sama.

Potrebujem spánok

Nechápem, ako môže niekomu stačiť 4, 5 či 6 hodín spánku. Ja potrebujem minimálne 8 hodín a dokonca bývam unavená aj po toľkých hodinách. Ak som unavená, som podráždená a vtedy som schopná povedať aj svojim blízkym niečo, čo neskôr ľutujem.

Som v strese

Často sa dostávam do stresu a stačia mi k tomu aj úplné maličkosti. Správy už radšej nesledujem a o komentároch na sociálnych sieťach ani nehovorím. Všade je negativita a nedokážem ju zvládať príliš dobre. Keď mám v práci nejakú úlohu, bojím sa, či to stihnem načas a či budú s mojím výkonom spokojní.

Problém so vzťahmi

Známosť na jednu noc? Nehrozí! Nehovorím, že som niečo takéto praktizovala, ale už sa mi to stalo. Nevadilo mi to a išla som ďalej. Teraz si to už nedokážem predstaviť, pretože do všetkého miešam emócie. Radšej budem sama, než by som si takto ubližovala. Túžim po plnohodnotnom vzťahu, nie len po zábave.

Našla si sa v týchto problémoch aj ty sama? Keď som sa opýtala niekoľkých kamošiek v mojom veku, zistila som, že sú na tom podobne. Nuž, starneme a dospievame a to znamená, že sa aj meníme. Možno je pre teba ťažké tieto zmeny akceptovať a cítiš sa nesvoja. Je to však úplne v poriadku.

Jediné, čo môžeš urobiť, je snažiť sa to prijať. Skús meditovať, aby si uvoľnila svoju myseľ. Obklop sa pozitívnymi ľuďmi a dobrou náladou. Uvidíš, že časom to bude len a len lepšie. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife