napoleonfour.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Uvažuješ. Pokladáš si otázku, či si niekoho bohyňa alebo či vôbec si bohyňa. My ženské sa vieme priam veľmi rady zosmiešniť či ponížiť. Naše sebavedomie kričí o pomoc, aby si ho niekto všimol a pomohol mu. My nič. Sme milujúce, priame, zbožňované, milované, smutné, radostné, svojské, náladové. My. Ženy. Bohyne.

brigitte-bardot-style pinterest.com

Nemyslím tú bytosť z mytológie. Myslím tým teba. Pre mňa si bohyňa. I pre ľudí, ktorý ťa majú radi. Byť bohyňou neznamená byť namyslená, bez súcitu či neohrozená. Je to taká istá bytosť, akou si i ty. Žena. Nadpozemská, rebelská, nespútaná, emancipovaná a sebavedomá.

Si božské stvorenie. Bohyňa. Si Afrodita. Si bohyňa vonkajšej krásy, lásky a vášne. Keď miluješ, miluješ naplno a ospevuješ lásku i krásu či vášeň. Si ako Artemis. Bohyňa lovu a mesiaca a taktiež si i ochranca. Si rebelská a svojská. Si Aténa. Bohyňa múdrosti. Si inteligentná, múdra a veľmi rada sa bažíš po vedomostiach. Si HéraBohyňa manželstva a rodiny, materstva a pôrodu. Narodila si sa pre rodinu. Dýchaš pre ňu. Veríš v nekonečnú lásku a veríš i v to, že môžeš mať milujúceho manžela na celý život.

Si bohyňa Gaia. Bohyňa Zeme, miluješ našu matičku Zem, zbožňuješ prírodu a jej krásy. Tak ako si aj Hemera, si aj Nyx. Hemera je bohyňou denného svetla a Nyx bohyňou noci. Miluješ dni plné Slnka, kedy si vychutnávaš nádherné momenty dňa, no v noci sa meníš na temnú kráľovnú, ktorej umenie je vášeň.

tumblr_mgjohz2vml1s0byhko1_500 foto: napoleonfour.com

Na otázku, či som niekoho alebo či som vôbec bohyňa som dlho nevedela odpovedať. Možno to bolo tým, že čím som staršia, mám väčšie sebavedomie, som priebojnejšia a už o sebe nehovorím len negatívne. Proste. Snažím sa nebyť typickou ženou, ktorá sa nevie ohodnotiť. A veruže to treba. Nehovorím, že je to ľahký proces, že to nie je náročné. Tak ako hovorím, aby si sa nad nikým nepovyšovala ani neponižovala, vravím ti s istotou: Si bohyňa. A veruže, aká úžasná! 

Nebuďme bohyne iba pre našich partnerov, lebo chceme byť silno nadpozemské, dokonalé a bez chyby. Nebuďme bohyne pre svojich priateľov a priateľky, lebo chceme byť kamarátky na život a na smrť, chceme urobiť všetko pre druhých a pritom zraňovať samé seba.

Buďme bohyne samé pre seba. Správajme sa ako pokorné bohyne. Ako tie, ktoré milujú a správajú sa úctivo. Ako tie, čo majú city a ako tie, ktoré si uvedomujú, akú majú moc, ale nezneužívajú ju.

914f083d9f5b0813d53df64f68dd3c04 tumblr.com

My, ženy, sme veľmi ohromujúce. Náš pôvab a temperament sa nedá opísať. Dá sa len sledovať. Čie sme to teda bohyne? Bohyne naších manželov, chlapcov, priateľov?

Už viem odpoveď: Som bohyňou samej seba.

Je krásne byť bohyňou, však? 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating