pexels.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kedysi sme si boli veľmi blízki. Rozprávali sme sa o všetkom. Prosili sme rodičov, aby sme mohli stráviť víkend osamote. Kdekoľvek sme sa stretli, boli sme nadšení, porozprávali sme sa o tom, čo máme nové. Vedeli sme o sebe všetky detaily, ktoré nikto iný nevedel. Nikdy sme si netajili žiadne tajomstvá.

Vtedy som si nevedela predstaviť, že budem týždeň bez teba, že nebudem mať komu povedať nové veci – a teraz? Teraz spolu ledva hovoríme. 

Dokonca, aj keď na seba narazíme a máme o čom hovoriť, nie je to také ľahké. Nejde to prirodzene. Cítime sa nútene a je to nepríjemné. Nemám pocit, že by si chcela počuť moje tajomstvá.

Chýba mi to, že už nie sme priatelia, chýba mi každý víkend strávený s tebou. Chýba mi ten človek, ktorého by som pozvala večer na drink. Si teraz už úplný iný človek.

Nehovorím, že je to zlá vec, ale je to relita.

Je z teba človek, ktorého nepoznám. Niekto, kto zrejme na mňa nemá čas.

Chápem, že ľudia odchádzajú, ich záujmy sa menia, kariéra sa mení, priateľstvo sa mení… Len som predpokladala, že to naše vydrží. Si človek, ktorý bol v mojom živote toľko rokov, že som naozaj verila, že nám sa to nestane.

Ak si spokojná, som šťastná aj ja. No čo ma štve je, že nikdy od teba nebudem počuť novinky, žiadny vtip a ani sa nebudeme viac spolu smiať. Nebudeme sa dívať na seriál a snívať o niečom, čo je nereálne. Minulosť je minulosť, nie je to niečo, čo si môžeme priniesť späť.

Chýba mi priateľstvo s tebou, áno. Ale myslím si, že si postačím so spomienkami, pretože je jasné, že nebudeš mojou budúcnosťou. Nepozveš ma na tvoju svadbu, neuvidím tvoje deti a ani si spolu nesadneme na kávu.

Náš život už nebude rovnaký, nebude taký, aký bol v minulosti, no bude taký, aký ešte nebol.

Chýbaš mi, ale zostaneš v mojom srdci ako pamiatka na to najväčšie priateľstvo.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife