Ak bude on ten pravý, spoznáš to. Budeš to vedieť. Budeš to cítiť.

Nie je nič dôležitejšie, ako najskôr stretnúť hlupákov vo svojom živote, ktorí ti urobia vrásky, podcenia ťa a tvoja osoba sa popáli. Je v poriadku, ak sa sklameš, znechutíš a už sa nebudeš chcieť zamilovať. Bývalí muži, do ktorých sme boli zamilované nám len ukazujú, čo je pre nás najlepšie.

Neverím však, že si nemala niekoho, kto bol milý, len to jednoducho nevyšlo. To sa stáva. Áno, je to prosté a jednoduché, ale nemôžeme mať niekoho hneď. Nemôžeme hneď stretnúť svoju životnú lásku, dokým sa niečo nenaučíme. O druhých. O sebe.

Je potrebné sa popáliť. Je potrebné sa sklamať. Je potrebné plakať. 

Len si spomeň, čo ťa naučili hlupáci, s ktorými si strávila istý čas. Sľúbila si si, že už budeš na seba lepšia, že si dáš viac pozor na výber ľudí v tvojej blízkosti a že si sa naučila vážiť si samú seba. Myslíš si, že inak by si sa to sama naučila, len tak? Nie. Všetko potrebné sa musí stať. Aj tvoje trápenia museli byť bolestivé, no o to lepšie do budúcnosti, aby ťa naučili čo-to o láske a o živote. A hlavne o tom, akého partnera si pri tebe do budúcna predstavuješ.

zdroj: unsplash.com

Neboj sa plakať, neboj sa prehrávať, neboj sa popáliť. Musíš najskôr stretnúť hlupákov, aby si mohla byť šťastná s ním.

„Nepleť si lásku s vlastníckym poblúznením; z neho pochádza to najhoršie trápenie. Lebo v tom sa ľudia mýlia: z lásky trápenie nepochádza. Trápenie plynie z túžby vlastniť, a tá je opakom lásky.“ -Antoine de Saint-Exupéry

Je mi ľúto, ak ste sa stretli s mužmi, ktorí sa len tvárili, že sú muži. S tými, ktorí vás zaradili, nechali trpieť, opustili vás… Ale sú muži, ktorí milujú len jednu ženu na celý život. Muži, ktorí vedia, čo je láska. Muži, ktorí aj keď robia chyby, tak sa snažia. Muži, ktorí si vážia svoju ženu. Sú to špeciálni muži, ktorí si zaslúžia špeciálne ženy. Buďte opatrné, keď hovoríte, že všetci muži sú rovnakí. Svojimi myšlienkami si takých pritiahnete.
Verte, že sú takí muži, ktorí stoja za to, aby ste ich hľadali. Sú takí muži, ale i ženy. Ženy i muži. – Odin

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.