instagram.com/alyssa.lenore instagram.com/daneejosephine

Ktorá žena nechce vyzerať vždy dobre? A ktorá sa nerada pekne oblieka? Milujeme, keď sa môžeme vonku predviesť v našich outfitoch. Radosť z obliekania však vie pokaziť pohľad z okna a zistenie, že počasie nepraje našej voľbe. Keď prší, musíme väčšinou siahnuť po niečom teplejšom a takom, vďaka čomu nebudeme hneď do nitky mokré. Čo zvoliť na seba v upršaných dňoch? A ako tieto veci kombinovať? Inšpiruj sa! 

Vysoké čižmy

Asi prvá vec, ktorú riešime pri daždi je to, čo si obuť. Nechceme mať predsa mokré nohy. Stávkou na istotu sú kožené čižmy. Je na tebe, akú dĺžku zvolíš, no vysoké sú stále veľmi štýlovou voľbou. Kým ešte nie sú mrazy, môžeš ich kombinovať so sukňou či šatami, aby vynikli. V tomto jesennom období siahni po pletených šatách, ktoré dodajú celému looku pocit tepla, a celý ho zabaľ do kabátika či koženej bundy.

Pršiplášť nemusí byť nuda!

Keď sa povie pršiplášť, mnohým napadne otrasný igelit, ktorý na nás chceli rodičia navliecť, keď sme boli deti. Našťastie, doba je už iná a aj pri tomto kúsku šla dopredu. Móda totiž nezabudla ani na túto funkčnú časť oblečenia, a tak môžeš v obchodoch nájsť tie najrôznejšie variácie pršiplášťov. Dnes už majú podobu nepremokavých kabátikov. Nájdi si kúsok v neutrálnej farbe, ktorým môžeš zaobaliť akýkoľvek outfit a dážď ťa viac nemusí trápiť.

Teplý sveter

Či je zima, a či dážď, najradšej by sme šli von v niečom pohodlnom a teplom. Taký sveter v tomto smere nemá konkurenciu. Keď už nás obmedzuje počasie, nech sa aspoň cítime dobre. Nemusíš sa báť, že kombinácia nohavice – sveter, je úplná nuda. Dnes máme v obchodoch veľké možnosti, takže ti stačí nájsť len taký kúsok, ktorý zaujme na prvý pohľad. Farbou či strihom. Zaprav si ho do nohavíc, pridaj pár doplnkov a máš hotovo.

Kabát alebo trenchcoat?

Ako ochranu pred dažďom väčšinou volíme vršok, ktorý nás udrží v suchu a teple. V jeseni siahame najmä po kožených bundičkách, kabátoch či trenchcoatoch. Každý z týchto kúskov má svoju funkciu a navyše dodáva celému outfitu akúsi pomyselnú bodku. Hitom tejto sezóny je práve trenčkot, a preto by nemal chýbať v šatníku každej milovníčky módy. Najlepšie na ňom je to, že pod ním môžeš mať úplne jednoduchý a na prvý pohľad fádny outfit, no vďaka nemu to bude celé vyzerať aj tak trendy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife