Photo by Just Name from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Blíži sa koniec roka a to je ideálnym obdobím na to, aby si zhodnotila, čo ti tento rok priniesol a či si spokojná, ako si ho prežila. Nemusíš si dávať všelijaké predsavzatia do budúceho roku, na ktoré aj tak časom zabudneš a nesplníš ich. Stačí, aby si si povedala, že budeš šťastná a spokojná a aby si pre to urobila maximum. Pomôcť ti môže aj taká jednoduchá vec, akou sú afirmácie. Počula si už o nich?

Afirmácie sú kladnými tvrdeniami, vďaka ktorým sa budeš snažiť myslieť viac pozitívne a pritiahneš si tak do života to, na čo myslíš. Najdôležitejšie ale je, aby tvoje myšlienky neboli negatívne. Inak sa môže stať, že si privoláš len samé nešťastie. Určite si si už veľakrát povedala, že niečo nedokážeš, že ti niečo nevyjde, že sa ti to nechce urobiť alebo že vyzeráš hrozne. A ako to potom dopadlo? No pravdepodobne sa ti to naozaj nepodarilo a ty si potom bola akurát tak sklamaná.

Moc slova je silnejšia, než si možno myslíš, preto je načase zmeniť to. Hovorí o tom aj zakladateľka stránky Som Idealista Ivet Tomášková vo svojej knihe Nový začiatok. Afirmácie sú tvrdenia, ktoré by mali vystihovať to, čo by si chcela dosiahnuť a ako by mal tvoj život napredovať. Najdôležitejším bodom je neustále opakovanie. Nestačí, ak na svoju afirmáciu budeš myslieť len raz či dvakrát denne. Mala by si si ju opakovať pri každej voľnej príležitosti.

zdroj: Photo by Victor Freitas from Pexels

Ako si vytvoriť afirmáciu?

Dôležité je, aby boli vytvárané pozitívne. Nesmieš myslieť na to, že už nechceš byť tučná. Svoje myšlienky musíš nasmerovať tak, že si spokojná so svojím telom a si vďačná za to, čo všetko pre teba robí.

„Som so sebou spokojná. Vo svojom tele sa cítim fit.“

Afirmácie si môžeš vytvárať na rôzne oblasti svojho života, ale zamerať by si sa mala predovšetkým na jednu či dve, ktoré by si chcela dosiahnuť najviac, a tak im budeš môcť venovať aj najviac času. Vytváraj si ich v prítomnom čase a to tvrdenie by v tebe malo vyvolávať určitý pocit. Potom je už len na tebe, aby si si tieto afirmácie neustále opakovala. Ak chceš, môžeš si ich napísať aj na nejaký papierik a ten uložiť na ľahko dostupné miesto, ktoré máš na dosah po celý deň. Keď ti padne pohľad na tento papierik, afirmácie si prečítaj a opakuj si ich.

Príklady na pozitívne afirmácie:

„Som tvorca svojej vlastnej budúcnosti.“

„Som žena snov.“

„Dnes som úspešná a podarí sa mi všetko, čoho sa chytím.“

„Moja peňaženka je vždy plná.“

„Zaslúžim si len to najlepšie.“

„Vo vzťahu si zaslúžim dostávať od partnera len to najlepšie.“

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife