dovolenka v zime
Instagram/annather_storyvisitmaldives/janahrmi

Zimná dovolenka v exotike dokáže byť poriadnym dobrodružstvom. Niet nad to, keď si Vianoce či Nový rok užívaš niekde v teple. Iní mrznú na Slovensku a ty si vychutnávaš more, drinky a horúce letné počasie. Ak by si rada takto strávila sviatky, máme pre teba pár krajín, ktoré by si počas chladných mesiacov určite mala navštíviť. 

Zimná dovolenka v exotike

Mexiko

Ak máš rada teplo počas celého roka, môžeš vycestovať napríklad do Mexika, kde je hlavná turistická sezóna práve v zime. V tomto období sa tu teplota pohybuje od 20 do 30 stupňov a čo sa týka spiatočnej letenky, priprav sa na to, že za ňu zaplatíš minimálne 900 eur.

Ak sa vyberieš do Mexika, nezabudni zájsť do obľúbeného Cancúnu, blízko ktorého sa nachádza nový div sveta. Táto krajina, samozrejme, ponúka aj nádherné azúrové more s bielymi pieskovými plážami.

Dubaj

Na cestu do Dubaja je naša európska zima ideálnym obdobím. Teplota sa tam vtedy pohybuje okolo 30 stupňov celzia, čo je úplne optimálne. V lete sa dovolenka v Emirátoch neodporúča, keďže teploty dosahujú až 48 stupňov.

Hoci má väčšina ľudí z Arabov rešpekt, k turistom sú zhovievaví a prívetiví. Rešpektovať by si však mala ich tradície. Počas Ramadánu sa radšej najedz a pi alkohol na izbe, keďže na verejnosti je to zakázané. Majú tam pôst, ktorý musí dodržiavať každý veriaci moslim. Pozor si dávaj aj na svoje oblečenie a do ulíc radšej vyraz v decentnejšom outfite.

Zanzibar

Zanzibar sa stal v poslednej dobe veľmi obľúbenou destináciou Slovákov vrátane našich influencerov. Speváčka Dominika Mirgová o ňom dokonca naspievala pieseň a klip k nej si sama zostrihala.

Na Zanzibare nájdeš hádam to najkrajšie tyrkysové more na svete. Je dokonca ešte tyrkysovejšie ako na gréckom Zakynthose v okolí stroskotanej lode na Navagio Beach.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial)

V Tanzánii sa tiež môžeš tešiť na biele pláže, ktoré obmýva Indický oceán, či drinky z kokosového orecha.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie