Určite to poznáš. Prídeš na dovolenku a zistíš, že jej polovicu ti skazili tvoje chyby, ktorým si sa mohla pokojne vyhnúť. Od balenia až po výber samotnej destinácie. Ja tiež nenávidím balenie! Nikdy neviem, čo si so sebou zobrať a čo potrebovať určite nebudem. Aj tak to vždy skončí pritom, že nosím jedno a to isté každý deň. V čase letných dovoleniek sme sa rozhodli priniesť ti článok, v ktorom zistíš, akých chýb sa musíš pri balení vyvarovať. Pevne verím, že ti to pomôže rovnako ako mne.

1. Snažíš sa zbaliť celý šatník

Všetky ženy to dobre poznáme. Snažíme sa do kufra napchať polovicu skrine, pretože „čo ak“. Hovoríme si, že nikdy nevieme, či sa nám to nezíde, no na dovolenke väčšinu z toho ani len z kufra nevytiahneme. Najlepšie, čo v tomto prípade môžeš urobiť je, že si naplánuješ outfit na každý deň. Teda aspoň približne. Zober si niečo, o čom vieš, že k sebe ladí a že to tam reálne aj vynosíš. Potom si to zbaľ ku sebe, aby si si pamätala, s čím si to chcela nosiť, keď si sa balila.

2. Berieš so sebou príliš veľa kozmetiky

V tomto prípade je opäť menej viac. Chápem, že sa chce o svoju pleť ukážkovo starať aj na dovolenke, no porozmýšľaj či potrebuješ všetky tie masky, píling, denný krém, nočný krém, krém na oči, telové mlieko, olej na telo, olej na vlasy atď… Skús to nahradiť niečím multifunkčným, čo hydratuje a vyživuje zároveň. Napríklad taký kokosový olej môžeš využiť ako krém po holení, balzam na končeky, telový olej, ktorý ti nahradí aj parfém, pretože pekne vonia. Stav kartu na základné produkty ako je micelárna voda, hydratačný krém a šampón na vlasy, ktorý je kombinovaný s kondicionérom.

View this post on Instagram

Hola chica Mexicana 💃🏽 @vergegirl

A post shared by V I C K Y (@victoriarotchenkova) on

3. Načo sú ti drahé šperky?

A iné cennosti, ktoré by si mohla stratiť poprípade ti ich niekto ukradne. Samozrejme, že existuje určitá bezpečnosť v hotelových izbách a navyše máš poistenie, no nikdy nevieš, koho stretneš. Zásnubný prsteň alebo ten cenný náramok po tvojej babke radšej nechaj doma. To isté platí aj o peniazoch. Zmeň si nejakú základnú sumu peňazí, ktorú využiješ na nákupy na pláži alebo zmrzlinu, a ostatné radšej plať platobnou kartou. Ak si už so sebou chceš zobrať väčší obnos peňazí, tak ho rozdeľ a ulož na viaceré miesta.

4. Topánky

Tie zaberú veľa miesta, sú ťažké a nespratné. V podstate by ti mali úplne stačiť tri typy: nejaké športové tenisky, niečo na nízkom opätku a vysoké sandále, ktoré budeš potrebovať ak sa vyberieš na romantickú večeru. Plus nezabudni na nejaké boty na pláž.

#Mood all Summer. @kaseytrione #kids

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

5. Nezistíš si poriadne, kam vlastne ideš

Prosím, dopredu sa uisti, aká je tam klíma a kultúra. Či náhodou nebudeš potrebovať konzervatívnejšie oblečenie. Po prípade ak cestuješ do miest, kde je veľmi vlhko a veľa zrážok, nezabudni si zbaliť nejaký pršiplášť a ochranné kryty na telefón či kameru. Ďalej si zisti aké majú zástrčky, či nepotrebuješ nejaký konvertor na nabíjanie. Sleduj tamojšie správy, či sa tam náhodou nedeje niečo, o čom by si mala vedieť. Plus ak je to nutné, nezabudni sa zaočkovať proti chorobám, ktoré ti v exotickej krajine hrozia. Nejaké základné lieky ako analgetiká a niečo na alergiu by si si tiež mala zbaliť so sebou. Nezaberú veľa miesta, no ak ich nedajbože budeš potrebovať, budeš vďačná za to, že si na to myslela.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.